Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Nenápadný domek u moře nabízí po rekonstrukci spoustu světla, prostoru a dechberoucí výhled

Kdo by se nerad ohřál v zimě někde u moře? A kdo by se nerad v létě zchladil v mořských vlnách? Bydlet u moře má zkrátka svá velká plus. Pojďte se podívat do jednoho domku přímo u pláže, který prošel citlivou rekonstrukcí a modernizací.
Vydáno: 25.02.2018
Při pohledu z pláže byste ani neřekli, že se v tom domku nalepeném mezi dalšími na skále najde tolik místa.

Přímořský domek stojí u jedné z pobřežních silnic obklopených malými domky. Najdeme ji v pro nás dobře známé španělské turistické oblasti Costa Brava. Dům zaujme už tím, že je přilepený ke skále a svými čtyřmi podlažími postupně klesá až k pláži a soukromému molu.

Výhled na moře

Stavba stojí v chráněné lokalitě, a tak celá přestavba musela být citlivá a šetrná k okolnímu prostředí. Studio NOOK Architects se s takovým požadavkem skvěle popasovalo. Dodrželo středomořskou estetiku a barvy. Zachovalo ale i původní keramickou dlažbu a trámy, které patřičně zrenovovalo. K tomu ještě v domě došlo k úspěšnému zakrytí terasy v druhém patře, kde vznikla další ložnice, a ve dvou patrech přibyly chybějící koupelny.

Jako nit se stavbou vine schodiště, k němuž ústí všechny místnosti. Díky tomu najde každý cestu přímo až k moři. Všude je plno světla, které se do domu dostává mnoha nově proraženými světlíky a otvory ve stěnách. Okna směrem k moři byla maximalizována tak, aby propojila interiér s vnějším prostředím.

V létě je v domě příjemný chládek, který zajišťují nejen stropní ventilátory, ale také vnější stínění – žaluzie a pergola. V chladnějším období je po domě rozvedeno topení. Zkrátka, jak uvidíte v naší galerii, ideální místo pro spokojený život.

Podívejte se, jak se přestavba přímořského domku povedla.

(fis)

Další články:

Jednoduchý dřevěný nábytek dokresluje industriální nádech bydlení.

GALERIE: Proměna domu v Barceloně zachovala odhalené stěny i nádhernou podlahu. Podívejte se

Stoleček se dá připevnit k boku přívesu

GALERIE: Bydlete na kole! Tohle je nejmenší dům z nejmenších. Co se do něj vejde?

Pokud nechcete pěstovat palmy, vzory jejich listů můžete použít na dekoracích

Ohřejte se i v české zimě. Karibský styl dodá vašemu domovu exotiku i pohodlí

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama