Bydlení

25. února 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Nenápadný domek u moře nabízí po rekonstrukci spoustu světla, prostoru a dechberoucí výhled

Kdo by se nerad ohřál v zimě někde u moře? A kdo by se nerad v létě zchladil v mořských vlnách? Bydlet u moře má zkrátka svá velká plus. Pojďte se podívat do jednoho domku přímo u pláže, který prošel citlivou rekonstrukcí a modernizací.

Přímořský domek stojí u jedné zpobřežních silnic obklopených malými domky. Najdeme ji v pro nás dobře známé španělské turistické oblasti Costa Brava. Dům zaujme už tím, že je přilepený ke skále a svými čtyřmi podlažími postupně klesá až kpláži a soukromému molu.

Výhled na moře

Stavba stojí vchráněné lokalitě, a tak celá přestavba musela být citlivá a šetrná k okolnímu prostředí. Studio NOOK Architects se stakovým požadavkem skvěle popasovalo. Dodrželo středomořskou estetiku a barvy. Zachovalo ale i původní keramickou dlažbu a trámy, které patřičně zrenovovalo. Ktomu ještě vdomě došlo k úspěšnému zakrytí terasy vdruhém patře, kde vznikla další ložnice, a ve dvou patrech přibyly chybějící koupelny.

Jako nit se stavbou vine schodiště, kněmuž ústí všechny místnosti. Díky tomu najde každý cestu přímo až kmoři. Všude je plno světla, které se do domu dostává mnoha nově proraženými světlíky a otvory ve stěnách. Okna směrem kmoři byla maximalizována tak, aby propojila interiér svnějším prostředím.

Vlétě je vdomě příjemný chládek, který zajišťují nejen stropní ventilátory, ale také vnější stínění – žaluzie a pergola. Vchladnějším období je po domě rozvedeno topení. Zkrátka, jak uvidíte vnaší galerii, ideální místo pro spokojený život.

Podívejte se, jak se přestavba přímořského domku povedla.

(fis)

Další články:

Sdílejte článek
Štítky léto moře rekonstrukce dům galerie Costa Brava

Přečtěte si také