Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

GALERIE: Proměna domu v Barceloně zachovala odhalené stěny i nádhernou podlahu. Podívejte se

Ne vždy se musí při rekonstrukci starých domů a bytů všechno zakrývat, modernizovat a předělávat. Následující proměna starší budovy v Barceloně je toho důkazem Architekti k rekonstrukci této letité krásky přistoupili velmi citlivě a zachovaly její odhalené stěny i krásnou podlahu. Jak se vám líbí?
Vydáno: 17.02.2018
Jednoduchý dřevěný nábytek dokresluje industriální nádech bydlení.
Autor: Carlota Casanova & Sonia Lamesa Jednoduchý dřevěný nábytek dokresluje industriální nádech bydlení.

Rekonstrukce domů si vyžaduje kromě technických zkušeností i citlivého ducha a notnou dávku kreativity. Když se vše sečte, dostaneme skvostný výsledek, který nás pohladí atmosférou, potěší oko a při pobytu v tak nádherném prostředí nás nabije pozitivní energií. Skvělým příkladem je následující proměna starší barcelonské budovy.

Citlivá proměna staré budovy

V Barceloně najdete nejen pěkné moderní budovy, ale i ty staré, které už leccos pamatují. A že jich je! Ti, kteří neví, jak se o tyto staré krásky postarat, by je nejraději zboural a postavil nové. Když se ale ke starším stavbám přistoupí tak citlivě, jako to umí architektonické studio LoCa, může z nich vzniknout okouzlující prostor.

Celý projekt rekonstrukce se jmenuje SOL, což španělsky znamená „slunce“. Je to ale také zkratka: Silence - Order – Light. Klid v tomto zrekonstruovaném domě v uličce barcelonské čtvrti Sants určitě najdete, vše je tu funkčně uspořádané pro moderní bydlení a světla je v bytě také dostatek.

Před rekonstrukcí muselo studio celou budovu důkladně prozkoumat. Díky tomu tak zachovalo odhalené cihlové stěny a dřevěné i kovové konstrukce. Největším pokladem jsou tu ale podlahy. Po odkrytí novějších nánosů zde zazářila původní keramická dlažba.

Stačí mrknout na pár fotek a tento barcelonský dům si zamilujete.

(fis)

Další články:

Garsonka PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Podívejte se na fotogalerii proměny garsonky v pořadu Jak se staví sen

Jak vyladit svoji koupelnu?

Nemáte na rekonstrukci koupelny? Nevadí, poradíme vám, jak ji rychle a za pár korun oživit

Ke starší italské vile přiléhá velká zahrada. Z druhé strany domu je pak úzká ulička.

GALERIE: Architekti zachránili starou italskou vilu. Nahlédněte, jak stylově vypadá po rekonstrukci tato letitá dáma

Článek je zařazen v: inspirace , dům , proměna , rekonstrukce , fotogalerie , design , studio , Barcelona , architektura , přístavba

reklama