Dům a bydlení

17. února 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Proměna domu v Barceloně zachovala odhalené stěny i nádhernou podlahu. Podívejte se

Ne vždy se musí při rekonstrukci starých domů a bytů všechno zakrývat, modernizovat a předělávat. Následující proměna starší budovy v Barceloně je toho důkazem Architekti k rekonstrukci této letité krásky přistoupili velmi citlivě a zachovaly její odhalené stěny i krásnou podlahu. Jak se vám líbí?

Rekonstrukce domů si vyžaduje kromě technických zkušeností i citlivého ducha a notnou dávku kreativity. Když se vše sečte, dostaneme skvostný výsledek, který nás pohladí atmosférou, potěší oko a při pobytu vtak nádherném prostředí nás nabije pozitivní energií. Skvělým příkladem je následující proměna starší barcelonské budovy.

Citlivá proměna staré budovy

VBarceloně najdete nejen pěkné moderní budovy, ale i ty staré, které už leccos pamatují. A že jich je! Ti, kteří neví, jak se o tyto staré krásky postarat, by je nejraději zboural a postavil nové. Když se ale ke starším stavbám přistoupí tak citlivě, jako to umí architektonické studio LoCa, může znich vzniknout okouzlující prostor.

Celý projekt rekonstrukce se jmenuje SOL, což španělsky znamená „slunce“. Je to ale také zkratka: Silence - Order – Light. Klid vtomto zrekonstruovaném domě vuličce barcelonské čtvrti Sants určitě najdete, vše je tu funkčně uspořádané pro moderní bydlení a světla je vbytě také dostatek.

Před rekonstrukcí muselo studio celou budovu důkladně prozkoumat. Díky tomu tak zachovalo odhalené cihlové stěny a dřevěné i kovové konstrukce. Největším pokladem jsou tu ale podlahy. Po odkrytí novějších nánosů zde zazářila původní keramická dlažba.

Stačí mrknout na pár fotek a tento barcelonský dům si zamilujete.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také