návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Žijí s batoletem v přívěsu: Podívejte se, jak se rodina vyhnula dluhům

Vydáno: 21.08.2019
Bydleli byste v přívěsu?
Autor: facebook.com/SHEDsistence Bydleli byste v přívěsu?
Minidomy nemusí být jen alternativním bydlením. Mohou se proměnit v plnohodnotné domovy, kde může žít celá rodina. Z módního výstřelku se stal fenomén. Že k životu stačí jen pár metrů čtverečních, dokazuje příběh jedné americké rodiny.

reklama

Robert a Samantha žili v malém domě na kolech, jenže pak jim do života přišel někdo nový. Narodila se jim dcera. Pár se nechtěl stěhovat ze svého domova a tak udělal pár změn, aby byl byt vhodný i pro vychovávání malého dítěte. 

Dům, který disponuje obytnou plochou 62 m2, dvojice stavěla o víkendech a trvalo jí to čtrnáct měsíců. Uvnitř najdete plně vybavenou kuchyň, chytře vymyšlené úložné prostory včetně šatní skříně umístěné pod schody, které vedou do otevřeného patra. Tam je prostor pro manželskou postel a v současnosti i pro dětskou postýlku. Minidům má i koupelnu, sice malou, ale funkční. Je v ní toaleta i sprchový kout. 

Před a po
Autor: facebook.com/SHEDsistence Před a po

Pár na svém webu zodpovídá i otázky, které člověka napadnou, když se dívá na fotografie projektu. Jak budou situaci řešit, až jejich dcera povyroste? Robert a Samantha si uvědomují, že jejich život v přívěsu nebude fungovat navždycky. Až bude potřeba sehnat si větší bydlení, udělají to. Současný domov pak plánují pronajímat nebo využívat rekreačně. Původně se do přívěsu nastěhovali kvůli studentským půjčkám, které museli splácet. Uskromnění se jim dalo větší jistotu. Už se nemuseli tolik bát o to, zda budou schopni půjčky splácet. V minidomě totiž neplatí nájem. 

Podívejte se dovnitř: 

Podívejte se také na projekt minidomu z pořadu Jak se staví sen. Designéři vybudovali bydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Přečtěte si další inspirativní příběhy o bydlení v minidomech:

Jen jídelna se dovnitř nevešla

České bydlení na kolech: Podívejte se do minidomu o ploše 4,5 m2, který vytvořili Češi

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna!

reklama

Článek je zařazen v: přívěs , alternativní bydlení , minidům , bydlení s dětmi

reklama

Přečtěte si také