Trendy

28. ledna 2020 10:10

redakce Prima Zoom

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Rostoucí ceny bydlení nutí lidi hledat alternativy ke klasickému pronájmu nebo nákupu nemovitosti. Ve světě to mají zejména mladí lidé ještě složitější než u nás. S rostoucími nájmy se rozhodl bojovat i Joel Weber z USA.

Studuje na univerzitě v texaském Austinu. Bydlení v blízkosti kampusu by ho v přepočtu stálo až 17 tisíc korun měsíčně. Vzhledem k tomu, že ještě platí školné, musel by se zadlužit, aby na vlastní pokoj měl finance.

Inspiroval se proto trendem stavění miniaturních domků a jeden takový, navíc pojízdný si také vybudoval. Dům stavěl jeden rok a vyšel ho na bezmála půl milionu korun. „Chtěl jsem místo, kterému bych mohl říkat domov. Chtěl jsem bydlet v něčem finančně dostupném, abych si nemusel půjčovat,“ vysvětluje Joel s tím, že dům chápe jako investici do budoucna za peníze, které by jinak vyhodil za předražený pronájem.

Na dům si musel ušetřit, ale materiály sháněl po příbuzných, přátelích i lidech z okolí. Se stavbou mu pomáhali elektrikář a tesař, oba pracovali jako dobrovolníci. Dům má dvě patra a plně vybavenou kuchyň včetně dřezu i sporáku. Joel se ve svém domě také může vykoupat, protože má k dispozici sprchový kout.

Mrkněte také na to, jak jsme stavěli minidům pro důchodkyni, která žije v chatové osadě. Detaily vám vysvětlí architekt pořadu Jak se staví sen Marek Povolný:

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také