Bydlení

31. srpna 2015 06:00

Markéta Zídková

Gucciho ultraluxusní byt je na prodej! Spojuje skvělý výhled s vkusným designem

Střídmý luxus.

Dcery slavného módního magnáta Maurizia Gucciho se rozhodly prodat rozlehlý byt svého otce za 45 milionů dolarů (více jak 1 miliarda korun). Úchvatný výhled a bezvadná adresa je jen zlomek předností tohoto noblesního bydlení.

Gucciho newyorský příbytek se nachází v 50. a 51. patře mrakodrapu s názvem Olympic Tower. Jistě si tedy dokážete představit ten dechberoucí výhled do okolí. Stačí se podívat na fotky a hned vás usadí. Duplex Penthouse je totiž situován v nejvyšších dvou patrech domu, a tak nabízí i nádherný prosklený strop, kterým můžete pozorovat hvězdy. Ovšem pokud nějaké kvůli okolnímu světelnému smogu uvidíte. Přinejmenším budete mít v bytě přes den nádherné denní světlo.

Na dvou patrech a 930 m² tohoto impozantního obydlí se rozkládá 7 ložnic s koupelnami, dva prostorné obývací pokoje, které můžete oddělit prosklenými dveřmi, jídelna a pochopitelně kuchyň vyvedená v tom nejkvalitnějším nerezu. Není ale jediná, ještě připočítejte rozlehlou kuchyň pro služebnictvo. Nehodí se přece, aby páni a personál jedli pokrmy připravené ve stejných hrncích, že?

Dvojí kuchyň není ale jediné místo, které je zdublované. V bytě také naleznete dva krby, dva soukromé výtahy, které vás svezou až do soukromých garáží a dvě soukromá schodiště. Knihovna je sice pouze jedna, ale má také obří rozměry a je vyvedená z nejkvalitnějšího dřeva.

Byt je celkem stroze zařízený velmi kvalitním nábytkem, který umně spojuje nejrůznější styly. Střídmost množství vybavení ještě víc umocňuje ohromný prostor, který se kolem vás za skleněnými stěnami od podlahy až ke stropu neustále otevírá. Díky panoramatickému výhledu zahlédnete většinu známých dominant New Yorku, Sochou Svobody počínaje a novou budovou Světového obchodního centra konče. Co vás ale určitě dostane, je nepřekonatelný pohled na východ a západ slunce nad celým Manhattanem.

Dcery slavného módního guru prodávají tento úžasný byt prý proto, že tráví většinu svého času v Evropě. Ostatně tam, v Miláně, také slavný Maurizio Gucci v roce 1995 zemřel. Podle soudu mu k předčasné smrti pomohla jeho žena Patrizia Reggianani, matka sester, které se nyní zbavují dědictví po svém otci.

Tato žena, kterou zhruba po půlce trestu (celkem to mělo být 29 let) propustili z vězení, nikdy nepracovala a dokonce pracovat odmítala, i když by jí to ještě víc zkrátilo čas strávený v base. To by potvrzovalo, že je autorkou výroku: „Raději budu brečet v Rolls-Royce, než abych jela šťastná na obyčejném kole.“ Jestli tomu tak skutečně je, pak i podle newyorského bytu je jasné, že Gucci alespoň co do nadité peněženky její nátuře stoprocentně vyhovoval. Ovšem v roce 1985, 12 let po svatbě ji opustil kvůli mladší ženě.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také