Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Moderní dům vás uchvátí luxusním výhledem na Alpy

Jeden z nejmenších států Evropy se sice nemůže chlubit svou rozlohou, zato architekturou rozhodně ano!
Vydáno: 26.02.2016
Dům s výhledem do ráje
Autor: K¬_M Architektur Dům s výhledem do ráje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Řeč je o Knížectví Lichtenštejnsko, které se rozkládá na pouhých 160 kilometrech čtverečních. Většinu území tvoří ničím neporušená příroda. Nejviditelnějšími znaky jsou hřebeny Alp, husté lesy a idylicky působící údolíčka, louky a pole. Sečteno a podtrženo – ideální místo pro stavbu domu s panoramatickým výhledem. Právě tak uvažovali v roce 2013 při přípravách návrhu tohoto domu s názvem Schaan Residence architekti ze studia K¬_M Architektur.

Moderní rodinný domek vyrostl na svažitém pozemku orientovaném na jižní stranu s výhledem na lichtenštejnské, švýcarské a rakouské horské vrcholky. Obec Schaan, kde se dům nachází a odkud pochází i jeho název, je největší obcí země. Na západní hranici Schaanu protéká řeka Rýn, na niž mají majitelé dvoupodlažní stavby také krásný výhled.

Dům s výhledem do ráje
Autor: K¬_M Architektur Dům s výhledem do ráje

Přízemí budovy je hodně vzdušné a otevřené. Najdeme tu velkou kuchyň propojenou s obývací částí interiéru. Příjemným předělem prostoru jsou krbová kamna. Z celého spodního patra je skrze řadu francouzských oken umožněn volný přístup na rozsáhlou venkovní terasu. Její přímou a neoddělitelnou součástí je užší, ale dostatečně dlouhý venkovní bazén.

Horní patro je o poznání privátnější. Architekti sem umístili tři ložnice a dvě koupelny. Vzhledem k unikátnímu výhledu, který jen tak neomrzí, najdeme i v horním patře prostornou krytou terasu.

Základy stavby jsou betonové, zbytek domu je postaven převážně z místního borového dřeva. Své hojné zastoupení tu má také sklo a trochu netradičně je dům zvnějšku obložen nejen dřevem, ale také mědí.

Dům byl navržen jako nízkoenergetický. K vytápění mu především slouží tepelné čerpadlo a najdeme tu i solární systém pro ohřev vody.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Až na vrcholky hor

Co stojí takový výhled?

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Přízemí je vyhrazené motocyklům. Patro jejich majiteli

Dům pro motorkáře

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama