reklama

Originální chata visí nad potokem

zidkovm
28. srpna 2014
Chata jako můstek? Jde to.
reklama

I když se léto s námi pomalu loučí, stále nás to táhne do přírody. Bydlení v ní však nemusí mít vždy podobu spacáků pod improvizovanou stříškou, případně chatičky někde v závětří. Přístřešek na fotografii trochu bourá naši představu spaní v přírodě, ba i chalupaření.

Místo pevné podsady se „chata“ jakoby vznáší ve vzduchu a klene se jako most nad korytem říčky. Pokud byste pak hledali nějaké místečko ke klidnému posezení třeba u čaje nebo kávy, případně byste chtěli ubytovat hosty, pak se s nimi můžete pohoupat v závěsné komůrce. Vypadá ale spíš jako plato a visí upevněná na lanech pod hlavní místností. Zkrátka opravdu originální bydlení.

Jak ale asi tušíte, nejedná se o zajímavost někde z Posázaví. Ta neobvyklá stavba s fortelnou střechou ze slámy a listí se totiž nachází na Bali. Tam mají horko po celý rok, takže si hlavu s nějakými kamínky dělat nemusejí a klidně opominou i většinu zdí. Rostlinného materiálu spolu s kamením je dost, takže stavba nebyla ani drahá. Nu což, zajímavý nápad. Třeba se nějakému kutilovi podaří i u nás něco podobného, ovšem s ohledem na naše klima, vytvořit. Držíme palce!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: létopřírodachatapotokBaliPosázaví
reklama