Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Hovadství přepychu aneb Londýnský mezonet za tři čtvrtě miliardy

Dvoupodlažní byt o ploše 650 m² s rozlehlou terasou v jedné ze dvou šestistěnných věží na břehu Temže stojí v přepočtu 760 milionů korun.
Vydáno: 29.08.2014
Ze zařízené terasy se nabízí pohled na Temži...
Autor: archiv Roger Stirk Harbour + Partners Ze zařízené terasy se nabízí pohled na Temži...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tedy více než milion korun za plošný metr. A nepochybně se prodá. V realitním trhu snobové za okázalý luxus běžně platí desetinásobek ceny luxusu reálně využitelného.

Člověk nemusí být řádová sestra, aby se spokojil s dvěstěmetrovým bytem, který se v centru Londýna dá koupit za 200 000 Kč za metr a tedy šetkrát levněji než předmětný mezonet z právě dokončeného developerského počinu v britské metropoli. Jenže to si může dovolit řadový milionář.

Překvapivě účelně pojaté zákoutí
Autor: archiv Roger Stirk Harbour + Partners Překvapivě účelně pojaté zákoutí

Byt s označením B1601 v rezidenčním komplexu NEO Backside je už ale přece jen mimo jejich dosah a svými parametry dokonale ilustruje rozdíl mezi luxusem a okázalostí. V bytě se čtyřmi ložnicemi, čtveřicí koupelen a zvláštními komnatami namísto skříní, o četných obývacích zónách nemluvě, už zkrátka není šance všechno využívat – a některé místnosti tak upadnou v zapomnění.

Na druhou stranu ovšem interiéru navrženém studiem Rogers Stirk Harbour+Partners nelze upřít účelné uspořádání prosté orientálních výstřelků, s nimiž se developeři obyčejně snaží oslovovat zbohatlíky z východu. Namísto jezírek, mramoru či zlata se lze obdivovat nápaditým geometrickým tvarům stavby a fantastickému výhledu prosklenými stěnami na městskou siluetu přes katedrálu sv. Pavla.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dům s fotoateliérem vyrostl na místě původního zahradního domku

Investor se zcela spolehl na architekta. Získal tak jedinečný vzdušný dům

Manažerka z vydavatelství časopisů Laura Frerer-Schmidtová si obývací pokoj zařídila v hravém duchu

Manažerka si zařídila luxusní byt pod mostem

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Článek je zařazen v:
Reklama