Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Inspirace: 12 průhledných domů

Sklo je zázračný materiál. Narazíme na něj takřka kdekoliv, od barevných korálků až po skleněné obklady mrakodrapů.
Vydáno: 08.12.2015
Nemusíte hned vlastnit dům, stačí byt s prosklenou stěnou. Bylo by přece škoda vzdávat se výhledu na moře.
Nemusíte hned vlastnit dům, stačí byt s prosklenou stěnou. Bylo by přece škoda vzdávat se výhledu na moře. Autor: Feralfront.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když na první pohled působí všechny druhy skla stejně, jsou mezi nimi velké rozdíly. Z toho nejodolnějšího skla se dokonce mohou zrodit i domy s úchvatnými průhlednými stěnami jako ty, které nalezete v naší galerii.

Už v dávnověku si lidé všimli, že některé druhy hornin jsou průhledné. Byly to většinou vyvřeliny a pro své ostré hrany se hodily na výrobu ostrých nástrojů. Později si už lidé poradili s výrobou umělého skla, vyčistili jej a časem vyrobili i větší kusy. Pomocí různých příměsí se pak ve 20. století ze skla stává i přínosný stavební materiál.

Co byste řekli takovému bungalovu? Zvládli byste v něm žít bez záclon? Architekt Philip Johnson s nimi možná ani nepočítal.
Co byste řekli takovému bungalovu? Zvládli byste v něm žít bez záclon? Architekt Philip Johnson s nimi možná ani nepočítal.
5wsofdesign.blogspot.com

Díky takovým druhům skla můžeme chodit ve výškách po průhledné podlaze, v klidu se opřít o čirou stěnu a třeba si doma oddělit koupelnu známými skleněnými tvárnicemi – luxfery. Jak by se vám líbilo bydlet například v průzračných domech v naší galerii?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Skleněná buňka

Nudí vás klasická dovolená u moře? Nechte se pověsit na skálu do skleněné rakve

Most navrhl architekt Haim Dotan

Nejdelší skleněný most na světě otevřeli v Číně. Na místě, kde vznikl film Avatar


Článek je zařazen v:
Reklama