Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

INSPIRACE: 20 skvělých nápadů, jak využít zbylé trubky ze stavby

Co se zbylými trubkami? Vyrobte si nábytek či jiné drobnosti.
Vydáno: 05.02.2016
Rozhodně je nevyhazujte
Autor: Diys.com Rozhodně je nevyhazujte
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po rekonstrukci koupelny a topení se vynoří vždy otázka, co s odpadem. Hodně z něj asi skončí ve velkoobjemovém kontejneru, zbytky trubek ale nevyhazujte! Můžete z nich vyrobit další užitečné věci do domácnosti. Stačí mrknout do naší galerie a uvidíte, že nápadů je nepřeberné množství.

Kovové trubky mají jako stavební materiál pro nábytek výhodu ve své pevnosti a často také nižší váze. Jsou duté a přesto odolné. Jako konstrukce pro stůl, židle a poličky se tak hodí skvěle. A právě to jsou možnosti, které zbytkům trubek umožní další využití. Nehledě na to, že jejich koupě vždy něco stojí a jen tak vyhodit peníze oknem si dnes rozmyslí asi každý.

 Opravdu velmi nezvyklý stojánek na tužky – každá má svůj „domeček“
Autor: Diys.com Opravdu velmi nezvyklý stojánek na tužky – každá má svůj „domeček“

Výroba nábytku je ale jen jeden směr, jakým se při zpracování trubek můžete vydat. Další jsou nejrůznější větší či menší držáky. Zohýbané trubky umí například udržet váš tablet v poloze, abyste na něj viděli třeba při vaření, a poslouží skvěle také jako praktický držák papírových utěrek.

Tento jednoduchý věšák na šaty se od těch za pár korun liší svou rozhodně vyšší stabilitou
Autor: Diys.com Tento jednoduchý věšák na šaty se od těch za pár korun liší svou rozhodně vyšší stabilitou

Možná vás ale v naší galerii okouzlí spíš extra lehký překapávač na kávu. Nebo netradiční botník či nezvyklá vinotéka? Stačí galerii otevřít a uvidíte, že se s trubkami dá opravdu nápaditě a prakticky pohrát.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Houpačka na verandě nemusí být špatný nápad. Máte-li doma i staré dveře, pak máte i materiál, ze kterého ji můžete udělat. Nakonec stačí jen připevnit masivní řetěz.

Dobré dveře nikdy nedoslouží aneb 17 skvělých tipů, jak je ještě využít

Palety doma využijete na tisíc způsobů

Návod krok za krokem: Vyrobte si do obýváku stylový obklad ze starých palet

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama