Bydlení

17. června 2016 06:35

Klára Beščecová

Inspirace: 20 úchvatných dřevěných obkladů na stěny

Milujete přírodu nebo chcete vytvořit vřelé a útulné domácí prostředí? Pak určitě neváhejte a sáhněte při dekoraci bytu po dřevu.

Vnaší galerii uvidíte, že vedle klasických dřevěných obkladů známých zchat a chalup existují i úchvatně dekorativní tipy, jak nejznámějším přírodním materiálem dotvořit i moderní byt.

Blíží se léto a sním také začínají lidé myslet na to, jak si své bydlení vylepšit. Dřevo je vdekoraci domovů stálicí a málokdy zklame. Nese se sním ale neblahé klišé, které ho vyhání zmoderních bytů někam do přírody, do chatiček a chalup.

Kdo sleduje soudobé trendy bydlení ale ví, že například moderní dřevěný nábytek už dnes není žádnou výjimkou a skvěle ladí se současným stylem vybavení interiérů. Totéž však platí i o dřevěných obkladech. Mají moderní design, pohrávají si snejrůznějšími tvary a dokážou být i úžasně plastické – vytvářejí 3D dojem.

Navíc kromě toho, že opticky i pocitově zateplují domácí prostředí, jsou skvělou izolací. Pomáhají nejen při boji súnikem tepla, ale i proti hluku. Dokážou rovněž příjemně usadit zvuk místnosti, vníž by se jinak hlasy a zvuky příliš rozléhaly a měly nepříjemnou ozvěnu či dozvuk. Vneposlední řadě jsou skvělým pomocníkem při zakrývání nerovných stěn.

Jen se podívejte, jak si lze vmoderním interiéru sdřevem pohrát. A co víc, podobné obklady dnes už seženete i u českých dodavatelů! Stačí jen mít představu, který styl by se líbil právě vám.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také