Bydlení

29. června 2014 06:02

Markéta Zídková

Inspirace: Když chcete romantickou svatební kytku ve venkovském stylu

Svatební kytice ve venkovském stylu

Venkov, romantika, Provence, levandule – to nikdy není špatná volba.

Růže jsou krásné, ale nechcete kytici z x dokonalých květů, které jsou jeden jako druhý? Je to pro vás příliš strojené? Hledáte něco uvolněnějšího, rozmarnějšího, co by se hodilo pro svatbu na louce? Šaty a závoj vám vlají ve větru a vy máte svou veselou a něžnou kytici... Pokud po takové toužíte, pak vám Jirka Dvořák z květinářství Serafin představí květiny, které se do takové kytice ideálně hodí. Podívejte se na video v úvodu článku.

Základem pro venkovský romantický styl je eustoma neboli lisianthus. Na konci června stále ještě můžete sehnat pivoňky, ty jsou do romantických svatebních kytic fantastické. Dále se hodí bouvardie, minirůže – ty vždy byly na venkovských zahrádkách – a pak fialy: krásně voní a jsou bílé, fialové, růžové, odstínů je bezpočet. Romantické kytice se většinou vážou v mixu, nikoliv jen z jednoho druhu květin. Dále určitě oceníte minikarafiáty.

Galerie kytic z květinářství Serafin:

Pokud chcete svatbu v romantickém stylu francouzského venkova, tak se určitě hodí levandule, na kterou je teď na přelomu června a července ideální období. Venkovské kytice se zpravidla prokládají zelení, úplně nejideálnější je eukalyptus – krásně voní (vzpomeňte si na bonbony), navíc není čistě zelený, ale stříbrně zelený. Pokud byste chtěla něco opravdu čistě venkovského, tak jako zeleň použijte zelený kontryhel.

Kamera a střih: Jindra KodíčekText: Markéta Žídková

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek