Bydlení

21. srpna 2015 05:45

Klára Beščecová

Inspirace: Projděte si zdařilou rekonstrukci bytu v Opavě

Jak udělat z ruiny moderní byt? Pohled na práci profesionálů napovídá, že v popředí by měla být střídmost a jednoduchost.

Příklad hodný následování představuje byt s vysokými stropy v domě z počátku 20. století v klidné části Opavy. Architekty ze studia Henkai Architekti navrženou rekonstrukci dokončili řemeslníci včervenci.

Majitel je lékař a tak měl starost suložením velkého množství knih. Do knihovny podél celé šestimetrové stěny se vejdou všechny. Dál do vnitrobloku k jihu se nacházejí další tři pokoje. Podobu interiéru určuje dubová olejovaná podlaha. Vestavěný nábytek z matně lakované dřevovláknité desky MDF a stěny tvoří neutrální bílé pozadí. Při plánování rekonstrukce se takovéto uspořádání může zdát možná až příliš strohé. Jenže výsledné podoby byt nabývá až po nastěhování. Jak ujišťují specializovaní fotografové ze studia BoysPlayNice, o barevnost se postarají obrazy na stěnách, knihy, květiny a lidi.

Rafinovanost jednoduše pojatému bytu dodává na míru vyrobený nábytek. Jak jídelní, tak i konferenční stůl, postel a noční stolky z dubového dřeva jsou navrženy přímo pro tento byt. Osobitý ráz oproti tuctovému katalogovému bydlení tomuto bytu dodávají i omyvatelné povrchy stěn v kuchyni, koupelně a na WC ze šedé lakované cementové stěrky. Dlouho moderní jistě zůstane i šedá litá podlaha v zádveří a hygienických místnostech.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také