Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Jak na mravence v bytě

Když se mravenci usadí v domě, je to pěkná komplikace.
Vydáno: 09.07.2014
Mravenci bytě

A nejenom v domě. V dlažbě, v omítce, pod zateplovacím polystyrenem. Můžeme si přemýšlet, zda mravenci v zahradě jsou škůdci, nebo ne (když si na našich ovocných stromech pěstují mšice), ale v domě je to jednoznačné – nemají tam co dělat, to je náš životní prostor, který jsme si v rámci přírody vykolíkovali my. A jelikož jsme momentálně silnější životní druh, zpravidla chceme mít své teritorium jen pro sebe. 

Ke slovu pak přicházejí různé přípravky, ať už z domácích receptů, jako je kypřicí prášek nebo osvědčené přípravky na bázi cukrů, které jsou neškodné vůči člověku i domácím mazlíčkům. Můžete je běžně zakoupit. Aplikují se buďto jako prášek, nebo se z nich vytvoří roztok, to pokud hubíte mravence třeba na terase. Mravenci si je zanášejí do hnízd, kde přípravek rychle funguje: už během několika hodin je nevidíte venku a do několika dnů zlikvidujete celé hnízdo.

Podívejte se na video:

Jak na mravence v bytě
Jak na mravence v bytě

 

I když mimo dům jsou mravecni krásní. Přesvědčte se:

 

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Mšice teď zvýšily svou aktivitu

Mají vaše stromky zkroucené listy? Kdo za to může?

Letošní rok je zatím pro slimáky ideální

Vyhlašte slimákům biologický boj. Pomohou hlístice

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama