Bydlení

9. července 2014 04:18

Markéta Zídková

Jak na mravence v bytě

Když se mravenci usadí v domě, je to pěkná komplikace.

A nejenom v domě. V dlažbě, v omítce, pod zateplovacím polystyrenem. Můžeme si přemýšlet, zda mravenci v zahradě jsou škůdci, nebo ne (když si na našich ovocných stromech pěstují mšice), ale v domě je to jednoznačné – nemají tam co dělat, to je náš životní prostor, který jsme si v rámci přírody vykolíkovali my. A jelikož jsme momentálně silnější životní druh, zpravidla chceme mít své teritorium jen pro sebe.

Ke slovu pak přicházejí různé přípravky, ať už z domácích receptů, jako je kypřicí prášek nebo osvědčené přípravky na bázi cukrů, které jsou neškodné vůči člověku i domácím mazlíčkům. Můžete je běžně zakoupit. Aplikují se buďto jako prášek, nebo se z nich vytvoří roztok, to pokud hubíte mravence třeba na terase. Mravenci si je zanášejí do hnízd, kde přípravek rychle funguje: už během několika hodin je nevidíte venku a do několika dnů zlikvidujete celé hnízdo.

Podívejte se na video:

I když mimo dům jsou mravecni krásní. Přesvědčte se:

Podobné články

Další podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli v 11:50 na Primě nebo v archivu na Prima play.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také