reklama

Jak přežít vedro: Udělejte doma těchto 5 věcí a neupečete se

redakce
9. srpna 2018
Nečekaná vlna veder nás všechny překvapila. A taky pěkně dopálila. Než horké léto skončí, můžete udělat pár změn ve svém bytě, abyste se v něm zaživa neupekli.
reklama

Čerstvý byt

Zatímco venku tráva uschla a zelené výrazně ubylo, u vás doma tomu tak být nemusí. Rychlým řešením je koupit si řezané květiny nebo rostliny vkvětináči. Zeleň sice nesníží teplotu, ale oživí místnost a rozrazí ztěžklé dusno, které se nám vbytech usídlilo.

Umění větrat

Vhorkých dnech se okny do bytu nedostane čerstvý vzduch, ale parno. Větrejte ihned po probuzení a potom až se západem slunce. To jsou momenty během dne, kdy je venkovní vzduch relativně nejchladnější. Určitě nevětrejte přes poledne. Před odchodem do práce stáhněte žaluzie a zatemněte je. Tím omezíte proslunění bytu a tedy ohřívání nevětraného vzduchu.

Neohřívá jen slunce

Pokud nějaký elektrický přístroj nepoužíváte, vypněte ho. Týká se to počítačů, televizí nebo Wi-Fi modemů. Rozhodně nic nepečte a připravujte si jen studené pokrmy.

Srolujte koberce

Využijte horkého počasí a na chvíli odstraňte koberce. Holá podlaha podpoří pocit čerstvosti a vzdušnosti bytu. Koberce mezitím můžete venku vyklepat a připravit je tak na studenější období, kdy se budou hodit víc než vlétě.

Schovejte se do bavlny

Zapomeňte na umělé materiály, vlétě používejte jen bavlněné povlečení bez příměsí. Je to nejjednodušší způsob, jak se vnoci vyhnout horku. Případně se přikryjte jen starosvětským bavlněným prostěradlem, jako to dělají na jihu Evropy.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: horkovedrotipytrikyvlna veder
reklama