Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak přežít vedro: Udělejte doma těchto 5 věcí a neupečete se

Nečekaná vlna veder nás všechny překvapila. A taky pěkně dopálila. Než horké léto skončí, můžete udělat pár změn ve svém bytě, abyste se v něm zaživa neupekli.
Vydáno: 09.08.2018
Jak přežít vedro?
Jak přežít vedro? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čerstvý byt

Zatímco venku tráva uschla a zelené výrazně ubylo, u vás doma tomu tak být nemusí. Rychlým řešením je koupit si řezané květiny nebo rostliny v květináči. Zeleň sice nesníží teplotu, ale oživí místnost a rozrazí ztěžklé dusno, které se nám v bytech usídlilo.

Umění větrat

V horkých dnech se okny do bytu nedostane čerstvý vzduch, ale parno. Větrejte ihned po probuzení a potom až se západem slunce. To jsou momenty během dne, kdy je venkovní vzduch relativně nejchladnější. Určitě nevětrejte přes poledne. Před odchodem do práce stáhněte žaluzie a zatemněte je. Tím omezíte proslunění bytu a tedy ohřívání nevětraného vzduchu.

Správně větrat je umění
Správně větrat je umění
unsplash.com

Neohřívá jen slunce

Pokud nějaký elektrický přístroj nepoužíváte, vypněte ho. Týká se to počítačů, televizí nebo Wi-Fi modemů. Rozhodně nic nepečte a připravujte si jen studené pokrmy.

Srolujte koberce

Využijte horkého počasí a na chvíli odstraňte koberce. Holá podlaha podpoří pocit čerstvosti a vzdušnosti bytu. Koberce mezitím můžete venku vyklepat a připravit je tak na studenější období, kdy se budou hodit víc než v létě.

Koberec musí na chvíli pryč
Koberec musí na chvíli pryč
istock.com

Schovejte se do bavlny

Zapomeňte na umělé materiály, v létě používejte jen bavlněné povlečení bez příměsí. Je to nejjednodušší způsob, jak se v noci vyhnout horku. Případně se přikryjte jen starosvětským bavlněným prostěradlem, jako to dělají na jihu Evropy.

Článek je zařazen v: horko , vedro , vlna veder , tipy , triky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama