Jak si zařídit nový byt a nešlápnout vedle

Každý z nás minimálně jednou zažil stěhování do nového. Ať se nás tato situace týká poprvé nebo jsme již ve stěhování profíci, pár rad, jak si zařídit byt a zbytečně při tom nešlápnout vedle, se nám vždycky hodí.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, vjakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Chystáme-li se zařizovat byt, který již disponuje podlahovými krytinami, novými dveřmi a dlaždičkami vkoupelně, budeme muset na toto barevné omezení myslet.

Myslete dopředu

Jedna znejběžnějších chyb, kterou děláme, je to, že neplánujeme dopředu. Každý krok se vyplatí promyslet. Vyhněte se tomu, že bez váhání koupíte kus nábytku jen proto, že je zrovna za výhodnou cenu. Může se stát, že se pak noční stolek nebude hodit kposteli a podobně. Interiér pak bude vypadat lacině.

Plánujte každý krok dopředu., Foto: istockphoto.com

Důležité je myslet i na rozvody instalací. Kuchyň tedy navrhujeme tak, abychom rozvody neumisťovaly přímo za vystavěné spotřebiče.

S barvami opatrně

Pokud je byt zrekonstruovaný, je nutné nejprve vymalovat. Barvu stěn bychom měli použít tak, aby korespondovala snábytkem vmístnosti a se zbytkem celého bytu. Je vhodné výrazné barvy používat jen střídmě a umístit je jen na jednu stěnu pokoje, aby se celkový prostor vizuálně nezmenšil.

Výrazné barvy je vhodné používat jen střídmě , Foto: istockphoto.com

Když si nejsme jisti vnašich schopnostech designéra, máme možnost pozvat si na konzultaci profíka, který nám sinteriérem poradí. Dokáže dodat bytu vkus i originalitu.

Správný materiál

Dalším důležitým bodem je správná volba materiálu nábytku. Nevybírejme si jen prostřednictvím katalogů a internetových obchodů. Vždy je lepší vidět výrobek na vlastní oči. Ptejme se výrobce na detaily, složení materiálu a záruku výrobku.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází., Foto: istockphoto.com

Investujte do vystavěných skříní. Kvalitní vestavěné skříně jsou praktičtější a vkusnější než různé neskladné skříně všude po bytě.

Máme možnost pozvat si na konzultaci profíka., Foto: istockphoto.com

(mk)

Podívejte se na galerii nejkrásnějších knihoven:

Články:


Přečtěte si také