Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Jak si zařídit nový byt a nešlápnout vedle

Každý z nás minimálně jednou zažil stěhování do nového. Ať se nás tato situace týká poprvé nebo jsme již ve stěhování profíci, pár rad, jak si zařídit byt a zbytečně při tom nešlápnout vedle, se nám vždycky hodí.
Vydáno: 02.08.2017
Pár rad se vždycky hodí.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Chystáme-li se zařizovat byt, který již disponuje podlahovými krytinami, novými dveřmi a dlaždičkami v koupelně, budeme muset na toto barevné omezení myslet.

Myslete dopředu

Jedna z nejběžnějších chyb, kterou děláme, je to, že neplánujeme dopředu. Každý krok se vyplatí promyslet. Vyhněte se tomu, že bez váhání koupíte kus nábytku jen proto, že je zrovna za výhodnou cenu. Může se stát, že se pak noční stolek nebude hodit k posteli a podobně. Interiér pak bude vypadat lacině.

Plánujte každý krok dopředu. Foto: Plánujte každý krok dopředu., Foto: istockphoto.com

Důležité je myslet i na rozvody instalací. Kuchyň tedy navrhujeme tak, abychom rozvody neumisťovaly přímo za vystavěné spotřebiče.

S barvami opatrně

Pokud je byt zrekonstruovaný, je nutné nejprve vymalovat. Barvu stěn bychom měli použít tak, aby korespondovala s nábytkem v místnosti a se zbytkem celého bytu. Je vhodné výrazné barvy používat jen střídmě a umístit je jen na jednu stěnu pokoje, aby se celkový prostor vizuálně nezmenšil.

Výrazné barvy je vhodné používat jen střídmě  Foto: Výrazné barvy je vhodné používat jen střídmě , Foto: istockphoto.com

Když si nejsme jisti v našich schopnostech designéra, máme možnost pozvat si na konzultaci profíka, který nám s interiérem poradí. Dokáže dodat bytu vkus i originalitu.

Správný materiál

Dalším důležitým bodem je správná volba materiálu nábytku. Nevybírejme si jen prostřednictvím katalogů a internetových obchodů. Vždy je lepší vidět výrobek na vlastní oči. Ptejme se výrobce na detaily, složení materiálu a záruku výrobku.

Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází. Foto: Zařizování nového bytu je především ovlivněno tím, v jakém stavu se naše budoucí hnízdečko nachází., Foto: istockphoto.com

Investujte do vystavěných skříní. Kvalitní vestavěné skříně jsou praktičtější a vkusnější než různé neskladné skříně všude po bytě.

Máme možnost pozvat si na konzultaci profíka. Foto: Máme možnost pozvat si na konzultaci profíka., Foto: istockphoto.com

(mk)

Podívejte se na galerii nejkrásnějších knihoven:

 

Články:

Příborník v kuchyni ve venkovském stylu...

Příborník zajistí pořádek a sjednotí interiér jídelny i kuchyně. V jakémkoliv stylu

Zrcadlo proti oknu vám přinese do místnosti exteriér a rozšíří prostor

NÁPAD: 7 originálních tipů, jak proměnit starou koupelnu. Bude vypadat jako nová!

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Reklama
Článek je zařazen v: jak na to, nový byt, stěhování, byt, chyby, zařizování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama