Koupelny

24. července 2017 16:21

Tereza Javorová

NÁPAD: 7 originálních tipů, jak proměnit starou koupelnu. Bude vypadat jako nová!

Stávající koupelna se vám okoukala, a tak pošilháváte po rekonstrukci, která obyčejné ranní sprchování či večerní koupel zase povýší na zážitek? V těchto designových stylech si bude vaše koupelna připadat slušivě a vám pohled na ni zase jednoznačně atraktivně.

A tentokrát pro vás máme inspiraci, která nemá s nudou vůbec nic společného. Je zkrátka originální až na půdu, pardon, tedy až do koupelny! V koupelnových studiích dnes vládne jednoduchost, tlumené tóny, vše praktické na údržbu. Je to skvělé pro vytíženou rodinu, ale na druhou stranu často je to neosobní a sterilní. Proč by i v koupělně nemohly být obrázky, květiny (v té s oknem i v květináči), tmavé dřevo? Podívejte se, na originálně pojaté koupelny.

Mini šik a retro!

Co se týká prostoru v městském bytě, tak se prostě musíte uskromnit stůj co stůj? Žádný problém, šetřit s místem lze taky neokoukaně a stylově. Vana i sprchový kout, dva v jednom, a přitom nádech pánské pracovny někde z anglického Cornwalu. Nám se rozhodně líbí.

Foto: domino.com

Rustikální aneb Jedeme na prázdniny k babičce a dědovi

Žádné vychytávky moderní doby, prostě všechno to, co dýchá přírodou a budí dojem nekonečné harmonie. Měkké bavlněné ručníky, všudypřítomná vůně borovicového lesa místo osvěžovače vzduchu, kdy postačí jenom otevřít okna. Nástěnné osvětlení místo nudných bodovek, dřevěný žebřík jako regál a zrcadlo v cínovém rámu. Když bydlet, tak proč ne po vzoru venkova.

Foto: onekindesign.com

Koupel vobrazárně

Že zarámované umění do koupelny prostě nepatří? Ve finále je to vždycky a jenom na vás. Vana na nožkách, květované závěsy a tapety namísto nudných kachliček. Ještě chvilku, a nabudete dojmu, že za pár minut na to dorazí i váš komoří.

Foto: everythinglovely.tumblr.com

Francie, má láska!

Francouzské okno budící pozornost, lehké záclony až na zem sjemností pavučiny, mramorová podlaha a koupelna vsamotném středu místnosti nikoliv vrohu či na její straně. A barokní taburet, tomu všemu prostě dává švih.

Foto: onekindesign.com

Moderní antracitové spa

Kachličky vtónu holubí šedi, vana působící jako bazén a kohoutky znerezové oceli. Možná by vás takhle pojmout koupelnu nenapadlo. Ale proč ne. Navíc mechově zelené doplňky rozrážejí šeď a působí tak nenuceně. Prostě skvělá volba.

Foto: frenchbydesign.blogspot.com

Vintage záležitost

Řešíte, jakým způsobem zasadíte do vaší koupelny pračku i sušičku, aby to ve výsledku působilo originálně? Ponechejte si prostor pro tzv. prací kout. Stěnu opatřete vlhku vzdorným nátěrem vjemném mint odstínu, sáhněte po krémových skříňkách a mezi spotřebiče vpasujte úzkou a vyšší komodu. Nakonec si vyhrajte sdekoracemi, namalujte na zeď všeříkající vysvětlení a pak sbírejte pochvalné komentáře od těch, co zavítají kvám domů.

Foto: wallsunderconstruction.blogspot.cz

Tropická krása a tmavé dřevo

Tropický styl charakterizují kontrastní barvy, jako je světla a tmavá. Béžové obklady dávají vyniknout tmavému nábytku zexotických dřevin. Naopak doplňky násobí povahu celého záměru. Keramická umyvadla, palmy vkameninovém květináči, skleněná váza s kapradinou a strelícií. A ktomu navíc klasické bílé osušky a smetanové svíčky na kovovém podstavci. Pokud chcete mít Karibik vkoupelně, neváhejte.

Foto: eyefordesignlfd.blogspot.com

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také