Bydlení

8. srpna 2021 08:00

Matouš Hartman

Rodina se 4 dětmi opravila dům a zvýšila jeho hodnotu o polovinu

S klasickým rodinným domem se dají dělat zázraky. To dokazuje jedna britská rodina, která opravila interiéry podle internetových trendů a vytvořila bydlení, kterým se může pochlubit v médiích. Je tu moderní kuchyň s barem na snídaně nebo retro koupelna.

Pětatřicetiletá Leanne Baud se rozhodla, že zašlý rodinný dům, kde žije se svým manželem a čtyřmi dětmi, pořádně opraví. Nenajala si řemeslníky, ale do práce se pustila sama. Naštěstí je její manžel Ash instalatér, takže část náročných prací zvládl sám. Leanne se postarala hlavně o to, aby interiéry domu vypadaly co nejlépe.

Jak zvýšit hodnotu nemovitosti?

Práce se mladému páru vyplatila. Dům pořídili za 280 tisíc liber, tedy za zhruba 8,1 milionu korun. Po náročných opravách zjišťovali, jakou hodnotu by jejich dům měl nyní. Odhad stanovil, že by nemovitost mohli prodat za 425 tisíc liber, tedy za zhruba 12,3 milionu korun!

Na rekonstrukci se jim tím pádem podařilo pořádně vydělat, konkrétně 155 tisíc liber, takže více než polovinu pořizovací ceny! Přitom investice do rekonstrukce dosáhla jen 60 tisíc. Rodina opravila kuchyň a přidala do ní i speciální bar, u kterého se snídá. Proměnou prošlo i podkroví, kde vznikla další ložnice. Aby Baudovi ušetřili, nakupovali nábytek na internetových bazarech. Díky tomu si mohli dovolit třeba na míru udělané zrcadlo do koupelny.

Další zajímavé rekonstrukce rodinných domů:


Přečtěte si také