Máma proměnila tmavý neútulný dům v pohodový domov. Stálo ji to pár korun

Z nevlídné kuchyně je moderní prosvětlená místnost. Obývací pokoj vybízí k odpočinku. Domovní dveře teď vřele vítají návštěvy. Teprve šestadvacetiletá Lauren Orme proměnila pronajatý dům v Liverpoolu v krásný domov přesně podle svého vkusu. Přitom ji to stálo opravdu málo.

Lauren přemýšlela, jak proměnit dům, aby nevypadal tak omšele a depresivně. Všude byly hnědé koberce, šedě vymalované stěny a v kuchyni dokonce černé kachličky až ke stropu. Lauren se tak pustila do důkladné rekonstrukce a musela splnit jednu důležitou podmínku.

Proměna domu s malým rozpočtem

Proměna musela stát co nejméně. Lauren neměla peníze nazbyt a tak přemýšlela, jak ušetřit. Nakonec se jí podařilo něco neuvěřitelného. Úpravy obývacího pokoje ji vyšly na 1 800 korun a proměna kuchyně dokonce jen na 1 300 korun! Jak to dokázala?

Nic nevyhazovala, ale upravovala neboli upcyklovala to, co už v bytě bylo. Například kuchyňská linka vypadá jako nová, Lauren na ni ale jen použila samolepku s mramorovým vzorem. Nové vybavení a dekorace kupovala hlavně na internetových bazarech, na kterých sehnala mnoho zajímavých věcí.

Lauren svým kouskem chtěla inspirovat mnoho dalších lidí, kteří nemají finance na veliké proměny. Ukázala, že stačí málo a interiér najednou vypadá úplně jinak, nově a lépe.

Další inspirativní proměny:


Přečtěte si také