návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rodina udělala z 500 let staré barabizny útulný domov v rustikálním stylu

matoušhartman , Vydáno: 02.08.2021
Nejprve chtěli dům jen zrekonstruovat a prodat ho někomu dalšímu. Jenže se do staré kamenné stavby zamilovali a rozhodli se z ní udělat pořádný domov. Budova z 16. století potřebovala kompletní rekonstrukci, byla prakticky neobyvatelná.

reklama

Manželé Stephanie a Graeme Gowland strávili rekonstrukcí domu v severoanglické vesnici v Northumberlandu pět let. Většinu prací dělali sami, a dokonce stihli přivést na svět dvě dcery. Nyní se mohou pochlubit útulným domovem v rustikálním stylu, který je moderní a zároveň voní starými časy.

Původní prvky zachovat!

Dům byl podle Stephanie neobyvatelný, nikdo se o něj nestaral a původní majitelé ho pronajímali. Přitom měla 500 let stará stavba hodnotu, historickou a také estetickou. Dům postavený z poctivých materiálů sice vypadal chladně a nevlídně, ale mohl se ještě zachránit.

Interiér je v rustikálním stylu
Autor: profimedia.cz Interiér je v rustikálním stylu

„Došlo nám, že má dům potenciál díky vysokým stropům, odhaleným trámům a stodole,“ vysvětluje Stephanie, proč se s manželem pustila do rekonstrukce. Problémem byla vlhkost, takže oprava začala odstraněním všech oken, aby do stavby proudil čerstvý vzduch po celé léto.

Jídelna s rodinným krbem
Autor: profimedia.cz Jídelna s rodinným krbem

Během prací se podařilo odhalit starý kamenný krb, který se později stal dominantou interiéru. Zajímavé jsou neomítnuté stěny a barevné kombinace, kde dominuje béžová nebo zelená či šedá, ale pokoje nepůsobí nudně. Úžasná je i retro kuchyň.  

Další podařené rekonstrukce historických domů:

Lilian a Valentine proměnili celý dům

Mladý pár proměnil historický dům. Udělal z barabizny moderní venkovské bydlení

Apartmány jsou moderní, elegantní ale citlivé ke svému okolí

Proměna historického domu v Kutné Hoře: Podívejte se do 7 moderních apartmánů

reklama

Článek je zařazen v: rekonstrukce , proměna , rustikální styl

reklama

Přečtěte si také