Bydlení

3. září 2019 16:00

Markéta Kašková

Jaká je optimální vůně pro vaše znamení zvěrokruhu? Tohle voní Blížencům, Pannám či Rybám...

Vůně mají ohromnou sílu. Dokážou v nás vyvolat pocity i vzpomínky, a na chvíli nás tak i přenést do minulosti. Jaká vůně je ovšem ideální pro vaše znamení, aby dokázala podtrhnout vaši osobnost i přednosti, a zároveň vyvážit nedostatky?

Beran (21. 3. – 19. 4.)

Pro Berany se za dokonalou vůni považuje mix černého pepře, neroli (hořký květ pomeranče), hřebíčku a kadidla. Jedná se o kombinaci navrženou tak, aby zdůrazňovala energii Berana a současně zjemňovala tendenci k agresivitě a tvrdohlavosti.

Neroli je povznášející, osvěžující a optimistický, ale vyvažuje ho kadidlo, které nás učí být trpělivými a silnými, pomáhá nás uklidnit a upokojit naši mysl. Zároveň utlumuje tendenci být vznětlivý a jednat krátkozrace, k čemuž Berani bývají náchylní.

Býk (20. 5. – 20. 6.)

Ideální „býčí“ vůně obsahuje jablko, zimolez, magnólie, růže a lišejník větvičník. Jedinci ve znamení Býka jsou přirozeně stabilní a zásadoví, ale bohužel mají tendenci být přehnaně nekompromisní, racionální a materialističtí.

Tato romantická vůně je ovlivněna krásou, oddaností a smyslností, což jsou efektivní prostředky na určitou strnulost a přísnost. Sladká vůně zimolezu a magnólie napomáhá nekompromisním Býkům stát se více flexibilními a také jim v sobě odhalit více hravosti, tvořivosti a snění.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Lidé narození v Blížencích jsou živelní, vtipní a milující zábavu. Optimální vůní je pro ně mix bergamotu, máty, levandule, citronové trávy a hrachoru, který oslavuje rozmarnou část jejich osobnosti a zároveň napomáhá zmírnit aspekty, jež podněcují jejich náladovost.

Vůně bergamotu je povznášející, může pomáhat uklidnit pocuchané nervy. Je hravá a zvídavá, stejně jako jsou občas i Blíženci. Stojí za velmi temperamentním a vzrušujícím prvotním nádechem vůně. Máta zase napomáhá tělu a mysli adaptovat se na stres. Dokonalá kombinace pro toto neustále vrtošivé znamení zvěrokruhu.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Sladká vůně složená z heřmánku, jasmínu, citronu, lilie, růží a řebříčku odráží tendenci Raků býti velmi mateřští a láskyplní. Zároveň dodává zrozencům tohoto pasivně-agresivního znamení pevnější půdu pod nohama, aby pociťovali větší jistotu.

Jasmín, lilie a růže mají velmi pečovatelské a romantické charakteristiky. Na druhou stranu heřmánek a řebříček dodávají příjemně uklidňující a vřelou vůni, která vyhovuje osobnosti Raka, a to především v situacích, kdy je náladový nebo nejistý.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi milují být středem pozornosti, proto je jejich odvážná vůně navržena tak, aby vždycky vynikli. Zahrnuje velmi výrazné komponenty: bazalku, zázvor, limetku, rozmarýn a jalovec. Tyto vřelé, teplé a voňavé ingredience dodají hravým Lvům energii tehdy, když zrovna strádají.

Lvi jsou obecně považováni za srdečné bytosti, pro něž jsou přirozené vůně, které oteplují. To znamená koření a bylinky, jako jsou zázvor, rozmarýn a jalovec. Dokážou stimulovat jangovou, mužskou energii, což se hodí vždycky, když mají Lvi „líný den“. Tato vůně je pak dokáže pořádně „rozhicovat“.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny jsou známé svou precizností a pracovitostí. Někdy ovšem mohou být ohromeny tím, co všechno musí zvládnout. S tím by jim mohla pomoci vůně tvořená směsí šalvěje, fenyklu, citronu a pačule. Nejenže má očistné účinky a vzbuzuje pocity svěžesti (především šalvěj), současně může potlačit některé negativní přirozené sklony tohoto znamení.

Pačule je velmi konzistentní a silná. Dodává Pannám rovnováhu především tehdy, když se snaží překonat nějakou krizi. Pačule je krásná především z toho důvodu, že je její vůně velmi bohatá. Ucítíte sladkost, bylinky, kafr a dřevo. Hodně dlouho vydrží. Tato vůně vás zasáhne a bude vám oddaná, stejně jako bývají Panny.

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Váhy znamenají rovnováhu a schopnost balancovat. Odborníci na vůně z FlowerSchool NY se shodli, že byl pro vytvoření optimální vůně rozhodující právě tento fakt. Proto se snažili vybrat kombinaci, která podporuje podobný ideál. Dokonalou harmonii naplňuje heřmánek společně s narcisem.

Vůně narcisu v sobě zahrnuje sílu jara, je plná života a energie. Má vsobě cosi zábavného a flirtujícího. Dalo by se říct, že je to rebel. Zatímco heřmánek veškeré účinky narcisu dokáže zmírnit, ale není to na úkor jeho kvality. Heřmánek Váhám dodává více klidu a pohody. Především v situacích, kdy jsou s něčím konfrontovány.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

Pro vášnivé a tajemné Štíry, kteří mají sklon vést velmi intenzivní vnitřní život, s nímž se víceméně nikomu nesvěřují, se skvěle hodí vůně složená z hyacintu a tuberózy (neboli nocovky či bělokvětu, případně nočního hyacintu).

Tuberózu můžeme popsat jako smyslnou, hravou, intenzivní, vášnivou a magnetickou, která se krásně hodí k hyacintu. Ten je pro změnu rostlinou, jež se objeví poprvé na jaře, někdy dokonce i tehdy, když ještě sněží. Má „svou hlavu“. Je to tak trochu tvrdohlavá květina. Štíři obecně mají slabost pro květiny. Nejspíše v nich evokují určitou jemnost a něžnost.

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou známí svou laskavou povahou a sklonem putovat po světě. Ve vůni ocení kombinaci bergamotu, citronu, hřebíčku, rozmarýnu a šafránu. Intenzivní mix bylin ve vás může evokovat různé chutě pokrmů, a to díky koření a citrusům.

Tento citrusový profil je velmi povznášející a naplňuje vás energií. Citrusy mají očistné účinky, jsou jako trocha slunečního jasu v láhvi. Ostatní ingredience jsou většinou různá koření, která nás dokážou příjemně prohřát a dodat sílu.

„Tajným“ klíčem k vůni může být vzácný šafrán. Má v sobě trochu sladkosti, trochu zeminy. Je velmi jemný, ale přitom nepostradatelný. Nedočkavým a žádostivým Střelcům může být prospěšný v tom, že je může naučit trpělivosti.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorohům vybrali odborníci na vůně ve FlowerSchool NY vůni s prvky, které napomáhají zmírnit některé pesimistické tendence a současně povzbuzují kreativitu a pozitivní myšlení. Co tedy nemůže  v této vůni chybět? Tulipán, mimóza (citlivka), myrha, lila a vetiver (vousatka).

Kozorozi příliš nedokážou odpouštět a leckdy očekávají ten nejhorší scénář. Je třeba v nich probudit více světla. Proto jsou v jejich ideální vůni zastoupeny květiny, které rozjasňují, povzbuzují chuť do života a jsou plné pozitivní energie.

Jemnou rezonanci má stejně tak i myrha, jež se velmi hodí pro lidi náchylné k přehnaně kritickému myšlení a pro všechny, kteří často trpí nutkavými myšlenkami. To jsou vlastnosti, jimiž Kozorozi většinou oplývají.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnář patří mezi jedno z nejvíce nekonvenčních znamení. Jejich noční můrou je splynout s davem a vydat se ušlapanou cestičkou. Díky jejich životnímu postoji musí jejich optimální vůně obsahovat levanduli, borovici, anýz a pačuli.

Borovice dokáže Vodnáře, který často mívá hlavu v oblacích, držet nohama pevně na zemi a podporovat v něm realistické myšlení. Čerstvá a čistá vůně anýzu dokáže příjemně zklidnit mysl. Excentricitu, jednu z nejtypičtějších vlastností Vodnáře, podporuje nezaměnitelné aroma pačule.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Jablko, santalové dřevo, jasmín, gardénie a vanilka – to je kombinace pro dokonalou vůni pro nepříliš hovorné Ryby. Profil této vůně odráží tendenci Ryb často snít, mít hlavu v oblacích, a současně jim dodává jistou stabilitu, kterou většinou postrádají.

Michelle Gagnon doplňuje, že jablko a santalové dřevo působí příjemně exoticky, dřevitě a zároveň sladce. Mají afrodiziakální účinky, které ovšem dokážou dokonale zklidnit a zharmonizovat. To dodává Rybám sílu a sebedůvěru, což jsou dvě vlastnosti, jež jsou u nich velmi oslabené. Na druhou stranu sladké a omamné vůně jasmínu, gardénie a orchideje podpoří a zvýrazní u Ryb jejich nápaditý a hravý charakter.

Text: Šárka Pelcová

Další články:


Přečtěte si také