Pokojové květiny

Aktualizováno 27. dubna 2022 07:00

redakce Prima Zoom

Jaká pokojová rostlina se hodí k vašemu znamení? Kaktus nebo třeba tchynin jazyk?

Datum narození může určit i to, jakými květinami byste se měli obklopovat. Zjistěte, jaké rostliny se nejvíce hodí k vašemu znamení zvěrokruhu.

Pokud hledáte ideální pokojovou rostlinu, může vám s tím pomoci náš průvodce. Najděte své znamení a podívejte se, jakou květinu byste si měli do bytu pořídit.

Beran: Kaktus

Máte extrémně dobrodružnou povahu a velké ambice, proto potřebujete rostlinu, která bude prospívat i tehdy, když budete někde na cestách. Ideální je tak odolný kaktus. A to ani nemluvíme o tom, že tato silná rostlinka skvěle doplní vaši vášnivou osobnost.

Býk: Tlustice

Tlustice je rostlina, která roste pomalu a stabilně. Tím vám je sympatická, protože i vy jste takoví. Máte rádi systematičnost, žádné radikální změny, a oceníte, když se můžete na něco nebo někoho spolehnout. V tom vám naprosto vyhoví i tlustice. Vždy je na svém místě a vypadá víceméně stále stejně.

Blíženci: Tilandsie

Velmi často míváte hlavu v oblacích a přemýšlíte nad tím, na jaké další dobrodružství se vypravíte, co brzy prožijete. Podobně taky tilandsiím, anglicky Air Plant, což je doslovně přeloženo jako „vzdušná rostlina“, nerostou klasické kořeny, proto mohou být kdykoliv přemístěny někam jinam, aniž by potřebovaly květináč.

Rak: Lopatkovec

Přestože na první pohled vypadá lopatkovec jako jemná a něžná květinka, je neuvěřitelně silná. Stejně jako vy! Samozřejmě je nádherná, ale dokonce vám může posloužit coby přírodní čistič vzduchu, který zbavuje škodlivých chemikálií.

Lev: Kaučukovník brazilský

Vždycky se těšíte na to, kdy budete středem pozornosti. Podobně jsou na tom i kaučukovníky, které bývají díky své velikosti středobodem místnosti. Nikdo je nepřehlédne a každý si k nim vytvoří nějaký postoj. Nikdo tedy vůči nim není lhostejný. Jsou takovou vaší paralelou.

Panna: Azalka

Vzhledem k tomu, že jste známí svým smyslem pro detail, můžete být jedněmi z mála osobností, kteří zvládnou péči o notoricky náročné azalky. Ale přestože je velmi těžké se o tyto rostliny starat, jejich přirozená krása za to stojí.

Váhy: Tchynin jazyk

Nejšťastnější jste tehdy, když jste obklopeni klidem a harmonií. Rostlinka s nepříliš lichotivým českým názvem, tchynin jazyk, vás vždycky potěší a vyvolá ve vás pocity pohody. A to hlavně díky tomu, že je extrémně nenáročná na údržbu. Proto se o ni skoro vůbec nebudete muset starat.

Štír: Růžicovka

Přestože ve vás vaši blízcí najdou věrného a pravého přítele, vy sami máte problém ostatním věřit a plně se jim otevřít. Podobně jsou na tom růžicovky, které rostou nejlépe tehdy, když jsou samy, bez dalších rostlinek, mají spoustu slunce a mohou v klidu užívat soukromí svého květináče.

Střelec: Monstera skvostná

Jakmile spatříte obrovskou monsteru skvostnou, zjistíte, že vám připadá, že spolu máte hodně společného. Budete se v její přítomnosti cítit tak svobodně! Její velikánské listy si rostou, kam chtějí, nenechají se omezovat. Tato rostlina je plná života a daří se jí skvěle bez ohledu na to, kam ji ve svém bytě umístíte.

Kozoroh: Bromélie

Pokud chcete, aby vaše bromélie byla velká a silná, zacházejte s ní laskavě a s citem. Stejně tak, jako byste doufali, že by se takto někdo choval k vám. Vy i bromélie jste citlivé a plaché bytosti, které potřebují více jemnosti a času. To se ovšem nevylučuje s vaší ambiciózností a precizností.

Vodnář: Begonie královská

Vaše osobnost je plná představivosti a zvídavosti, proto vaše květina musí mít nádherné barevné květy, které zmiňované vlastnosti podpoří. Tuto charakteristiku dokonale splňuje begonie královská. Navíc pohled na její lístky ve tvaru srdcí vždycky zvedne náladu.

Ryby

Ryby jsou především romantici a snílci se sklonem k pohodlnosti. Líbit by se jim mohly pokojové rostliny s něžnými květy, o které nebudou muset přehnaně pečovat. Například africké fialky, nebo kalanchoe.

(šp)

Další články:


Přečtěte si také