Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Podívejte se, jak funguje záchod budoucnosti. Toaleta vyrábí elektřinu ze stolice

Nové zařízení je tak lehké, že ho unese dron. Futuristická toaleta je vyrobená z bambusu a nejen že zlepší hygienické podmínky rozvojových zemí, dokáže vyrobit i elektřinu.
Vydáno: 09.12.2018
Takhle vypadá toaleta budoucnosti
Takhle vypadá toaleta budoucnosti Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Lidské výkaly, ale i organický odpad zvládnou nové toalety přeměnit na bioplyn, který lze využít například pro vaření nebo jako pohon pro zařízení vyrábějícího elektřinu. Architekti ze studia Spark tak přišli na to, jak vyřešit hned několik problémů rozvojového světa. Toalety Big Arse Toilet poskytnou hygienické zázemí a zároveň dodají plyn a elektřinu do míst, kam nedošly inženýrské sítě.

Vyrobí elektřinu pro vesnice, které ji nemají
Vyrobí elektřinu pro vesnice, které ji nemají
profimedia.cz

Projekt je vypracován pro Indii, ale může se využít i kdekoli jinde na světě. Toalety mají životnost deset let a vyrábějí je 3D tiskárny ze směsi obsahující bambusová vlákna, která jsou v tropických oblastech snadno dostupná.

Hotová toaleta se přemístí pomocí dronů na zvolené místo. Není tak potřeba spoléhat se na silniční síť, která v mnohých částech světa ani neexistuje, nebo je v dezolátním stavu.

Podívejte se, jak futuristická toaleta vypadá:

Článek je zařazen v: toaleta , záchod , hygiena , inovace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama