reklama

Kuchyně kolem a dokola aneb 15 kulatých kuchyní

klára beščecová
12. listopadu 2015
Správná kuchyň není jen pěkná na oko a vybavená vhodným přístrojovým vybavením, měla by splňovat i základní kritéria, mezi nimiž nalezneme rovněž vhodné umístění jednotlivých zón.
reklama

Jednou z možností je, uspořádat si kuchyň do kruhu. Jak uvidíte v naší galerii, „zaoblené“ kuchyně umí potěšit i oko.

Zóny a vkuchyni? Zní to vznešeně. Skrývá se vnich však jen základní princip šetřit kroky kuchaře a dát všemu potřebnému vhodné místo. Ktřem základním zónám, kde probíhá mytí, příprava jídla a vaření, patří i další dvě, uskladnění potravin (zde je místo rovněž pro ledničku smrazničkou) a uskladnění nádobí.

Nejlepší je, když můžete postupovat od místa, kde máte potraviny, k místu, kde je umyjete, připravíte kvaření či podávání a vaříte. Následně už stačí rozdělit jídlo na talíř. Ne vždy se takto daří kuchyň uspořádat. Když ji ale postavíte do kruhu, pak se mezi zónami zas až tak moc nenachodíte.

Jinou zábavnou formou kruhové kuchyně je taková, která vkruhu do sebe vměstná vše, co vkuchyni potřebujete, a tak vám nezabere mnoho místa. Vgalerii naleznete i takovou. Vypadá jako válec, který můžete vertikálně umístěnou roletou zcela uzavřít.

Ať už je kuchyňská linka uspořádána do kruhu po obvodu místnosti, nebo naopak, jsou oblé kuchyně vyznávající magickou moc kruhu designově velmi zajímavé. Posuďte sami vnaší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: jídlokuchyně
reklama