Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Kuchyně kolem a dokola aneb 15 kulatých kuchyní

Správná kuchyň není jen pěkná na oko a vybavená vhodným přístrojovým vybavením, měla by splňovat i základní kritéria, mezi nimiž nalezneme rovněž vhodné umístění jednotlivých zón.
Vydáno: 12.11.2015
Vše na dosah
Vše na dosah Autor: blogkitchens.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednou z možností je, uspořádat si kuchyň do kruhu. Jak uvidíte v naší galerii, „zaoblené“ kuchyně umí potěšit i oko.

Zóny a v kuchyni? Zní to vznešeně. Skrývá se v nich však jen základní princip šetřit kroky kuchaře a dát všemu potřebnému vhodné místo. K třem základním zónám, kde probíhá mytí, příprava jídla a vaření, patří i další dvě, uskladnění potravin (zde je místo rovněž pro ledničku s mrazničkou) a uskladnění nádobí.

I když v této kuchyni měli dost místa, kruhové uspořádání vypadá zajímavě a navíc šetří kroky hospodyňky.
I když v této kuchyni měli dost místa, kruhové uspořádání vypadá zajímavě a navíc šetří kroky hospodyňky.
Trendecoration.com

Nejlepší je, když můžete postupovat od místa, kde máte potraviny, k místu, kde je umyjete, připravíte k vaření či podávání a vaříte. Následně už stačí rozdělit jídlo na talíř. Ne vždy se takto daří kuchyň uspořádat. Když ji ale postavíte do kruhu, pak se mezi zónami zas až tak moc nenachodíte.

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit.

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Jinou zábavnou formou kruhové kuchyně je taková, která v kruhu do sebe vměstná vše, co v kuchyni potřebujete, a tak vám nezabere mnoho místa. V galerii naleznete i takovou. Vypadá jako válec, který můžete vertikálně umístěnou roletou zcela uzavřít.

Ať už je kuchyňská linka uspořádána do kruhu po obvodu místnosti, nebo naopak, jsou oblé kuchyně vyznávající magickou moc kruhu designově velmi zajímavé. Posuďte sami v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Reportáž - Jak zabránit plýtvání

Praktické TIPY do kuchyně: Jak správně skladovat potraviny?

Firem, které se specializují na výrobu nábytkářského kování, je vícero a každé kuchyňské studio má v nabídce nějakého svého „oblíbence“

Průzkum trhu: Jaké existují kuchyňské panty a jak je vybrat?


Článek je zařazen v:
Reklama