Kuchyně

14. srpna 2018 06:00

redakce Prima Zoom

5 věcí, které musíme čistit denně. Daří se vám to?

Jak často uklízet? Nesmíme téhle činnosti obětovat všechen volný čas, ale jsou věci, které se vyplatí čistit denně. Podívejte se, jaké to jsou a proč bychom je neměli nechávat špinavé.

Ukazuje se, že o cenu pro nejšpinavější místnost bytu se podělí kuchyň s koupelnou. Nabízejí dostatek prostoru pro všelijaké bakterie, kterým se daří ve vlhkosti, vyšší teplotě nebo zbytcích jídla. Podívejte se tedy, co všechno bychom měli denně čistit, abychom se o svůj byt nedělily snevítanými mikroorganismy.

Ručníky

Zvlášť pokud vdomě žije více lidí, měli bychom ručníky u umyvadel měnit denně. Snadno se kvůli vyšší vlhkosti a kolísavé teplotě vzduchu vkoupelnách stanou semeništěm bakterií. Osušky bychom měli prát po třech použitích.

Kuchyňská linka

Při jakékoli přípravě jídla ji zašpiníme. Měli bychom ji proto vždy večer umýt. Ideální je použít dezinfekci, ale pokud chceme omezit použití všelijakých přípravků, bude stačit pořádné umytí vodou a dezinfikovat jen jednou za pár dní.

Dřez

Skončí vněm zbytky jídla a namočí se. Ideální prostředí pro všechny bakterie světa. Neměli bychom proto zapomínat dřez každý den umýt a rozhodně vněm nesmíme nechávat špinavé nádobí. Dřez můžeme dezinfikovat různými přípravky nebo horkou vodou.

Kávovar

Měli bychom čistit všechny odnímatelné části kávovaru. Pokud ho nepoužíváte denně, vyčistěte ho vždy po přípravě kávy a máte hotovo.

Podlaha

Není nutné vytírat denně podlahu vobývacím pokoji nebo vložnici. Soustřeďte se na dlaždice vkuchyni, vkoupelně a vchodbě. Pokud máte děti, nezapomínejte vytírat i dětský pokoj. Tam nepoužívejte agresivní saponáty, naopak vkuchyni bude lepší vytírat vodou sdezinfekčním přípravkem.


Přečtěte si také