Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

5 věcí, které musíme čistit denně. Daří se vám to?

Jak často uklízet? Nesmíme téhle činnosti obětovat všechen volný čas, ale jsou věci, které se vyplatí čistit denně. Podívejte se, jaké to jsou a proč bychom je neměli nechávat špinavé.
Vydáno: 14.08.2018
Jak často uklízet?
Autor: istock.com Jak často uklízet?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ukazuje se, že o cenu pro nejšpinavější místnost bytu se podělí kuchyň s koupelnou. Nabízejí dostatek prostoru pro všelijaké bakterie, kterým se daří ve vlhkosti, vyšší teplotě nebo zbytcích jídla. Podívejte se tedy, co všechno bychom měli denně čistit, abychom se o svůj byt nedělily s nevítanými mikroorganismy.

Ručníky

Zvlášť pokud v domě žije více lidí, měli bychom ručníky u umyvadel měnit denně. Snadno se kvůli vyšší vlhkosti a kolísavé teplotě vzduchu v koupelnách stanou semeništěm bakterií. Osušky bychom měli prát po třech použitích.

Ručníky se snadno promění v ráj bakterií
Autor: istock.com Ručníky se snadno promění v ráj bakterií

Kuchyňská linka

Při jakékoli přípravě jídla ji zašpiníme. Měli bychom ji proto vždy večer umýt. Ideální je použít dezinfekci, ale pokud chceme omezit použití všelijakých přípravků, bude stačit pořádné umytí vodou a dezinfikovat jen jednou za pár dní.

Kuchyňská linka se snadno zašpiní
Autor: istock.com Kuchyňská linka se snadno zašpiní

Dřez

Skončí v něm zbytky jídla a namočí se. Ideální prostředí pro všechny bakterie světa. Neměli bychom proto zapomínat dřez každý den umýt a rozhodně v něm nesmíme nechávat špinavé nádobí. Dřez můžeme dezinfikovat různými přípravky nebo horkou vodou.

Špinavé nádobí v dřezu nenechávejte
Autor: istock.com Špinavé nádobí v dřezu nenechávejte

Kávovar

Měli bychom čistit všechny odnímatelné části kávovaru. Pokud ho nepoužíváte denně, vyčistěte ho vždy po přípravě kávy a máte hotovo.

Kávovar bychom měli mýt po každém použití
Autor: istock.com Kávovar bychom měli mýt po každém použití

Podlaha

Není nutné vytírat denně podlahu v obývacím pokoji nebo v ložnici. Soustřeďte se na dlaždice v kuchyni, v koupelně a v chodbě. Pokud máte děti, nezapomínejte vytírat i dětský pokoj. Tam nepoužívejte agresivní saponáty, naopak v kuchyni bude lepší vytírat vodou s dezinfekčním přípravkem.

Zejména podlahy v koupelně a kuchyni je potřeba čistit denně
Autor: istock.com Zejména podlahy v koupelně a kuchyni je potřeba čistit denně
Článek je zařazen v: kuchyň , koupelna , úklid , čistota , hygiena
Speciály:
Reklama