Kuchyně

19. června 2019 15:15

redakce Prima Zoom

Horoskop v kuchyni: Jak vařit a co skladovat ve spíži podle znamení zvěrokruhu

Znamení, ve kterém se narodíme, ovlivňuje dokonce i náš jídelníček. Výběr pokrmů nebo to, jakým způsobem jíme, souvisí s naší povahou. Podívejte se, co byste měli připravit jednotlivým znamením, pokud jim chcete udělat radost.

Beran

Co jim chutná

Živelní Berani, kterým vládne živel ohně, mají rádi fast foodová jídla a výrazné chutě. Často jsou fanoušky ostrých pokrmů. Neradi jedí moc dlouho a milují snídaně. Rozhodně jim neservírujte nic chuťově mdlého, za to by vám nepoděkovali. Ideální barvou pokrmů i nápojů je pro berany červená, a když mají hlad, musí jíst hned. Nemohou čekat, pozor na to.

Co mít vždycky doma

Vejce, černé olivy a pálivé omáčky, protože berani si jídlo rádi dochutí

Býk

Co jim chutná

Býci snědí skoro všechno, ale mají nejraději smetanové omáčky nebo krémové polévky. Zpříloh jim chutnají brambory nebo těstoviny. Na rozdíl od Beranů jedí pomalu a rádi si oběd nebo večeři vychutnají. Milují zmrzlinu. Moc je nezajímá, jak se co vaří, chtějí jíst. Neměli byste je u jídla rušit a hlavně je nenuťte do diet, ty totiž nesnáší.

Co mít vždycky doma

Sýr, brambory, majonézu, smetanu a zmrzlinu

Blíženci

Co jim chutná

Duchaplný hovor u večeře je pro ně stejně důležitý jako jídlo samo. Blíženci jsou neustále vpohybu a to se týká i způsobu, jak jedí. Dávají přednost menším porcím, ale zase jich snědí víc. Milují drobná jídla a ideální barvou potravin je pro ně oranžová. Takže si rádi dají mandarinky nebo mrkev. Naopak moc neholdují jídlům smlékem nebo smetanou. Mají rádi jasné a výrazné chutě, které se nebojí kombinovat. Vjídle rozhodně nejsou konzervativní a zkouší exotické pokrmy.

Co mít vždycky doma

Citrusy, okurky, chipsy, sýr

Rak

Co jim chutná

Raci si dokážou užít jídlo a mají tendence jíst hodně sladkého. Tohle letní znamení je velkým fanouškem zmrzliny. Rádi se přejídají, což není zrovna zdravé. Za potraviny jsou ochotní utrácet a vybírají kvalitu. Ztoho důvodu nejsou velkými fanoušky restaurací. Raději si večeři připraví doma, aby přesně věděli, co jedí.

Co mít vždycky doma

Potraviny se zajímavými a netradičními chutěmi, ořechy, zlistové zeleniny rukolu, broskve

Lev

Co jim chutná

Jsou vybíraví, a když jim něco nechutná, dají to pořádně najevo. Lvům se zavděčíte originálními pokrmy, které budou perfektně zpracované. Neradi jedí sami a líbí se jim opravdové královské hostiny.

Co mít vždycky doma

Rajčata, mozzarella, hořčice, meloun

Panna

Co jim chutná

Zajímá je, co jedí, a vkuchyni mají jednu odměřovací nádobu vedle druhé. Jsou precizní i co se vaření týče a nespokojí se jen tak sněčím. Jídlo jim musí poskytnout potřebnou výživu a mělo by být zdravé. Rádi jedí menší porce, ale vícekrát za den. Jejich velkou výhodou je, že jsou jediným znamením, které zvládne diety bez provinilého rabování lednice.

Co mít vždycky doma

Rajčata, fazole, mandle, rýži

Váhy

Co jim chutná

Mají rádi vyvážené chutě a neholdují chuťově výrazným a ostrým pokrmům. Když si mají vybrat víno, sáhnou po bílém. Jsou skvělými hostiteli, kteří na stůl umístí čerstvé květiny. Milují ovoce. Když vaří, sjídlem si vyhrají, aby odpovídalo jejich představám. Musí nejen dobře chutnat, ale také hezky vypadat.

Co mít vždycky doma

Jablka, vlašské ořechy, sladkosti

Štír

Co jim chutná

Neservírujte jim žádné mdlé pokrmy, Štíři potřebují výrazné a čisté chutě. Jejich jídlo by mělo mít sílu a mělo by pořádně vonět. Zavděčit se Štírům může být těžké, protože jedí, co chtějí a kdy chtějí. Dodržování schématu snídaně-oběd-večeře u nich moc nečekejte. Budou jíst, když dostanou hlad. Neznamená to ale, že by se o jídlo nezajímali. Velice často budou chtít vědět, co přesně pokrm obsahuje.

Co mít vždycky doma

Čokoládu, dochucovadla, dýně, houby

Střelec

Co jim chutná

Nebojí se zkusit nová jídla a rádi grilují. Střelcům chutnají tučná jídla, ale většinou nemají sklony ktloustnutí. Mohou se zdát vybíraví, protože nebudou jíst jen tak něco. Věří totiž, že jsou to, co jedí. Užívají si jídlo, nevnímají ho jako palivo. Všechno potřebují čerstvé.

Co mít vždycky doma

Vychlazenou vodu, švestky, brokolici, drůbeží maso

Kozoroh

Co jim chutná

Co se týče výběru pokrmů, jsou kozorozi tradiční. Nemusí zkoušet nové chutě, jako to dělají Blíženci nebo Střelci. Raději si dají něco, co už dobře znají. Často se vrací do dětství. Zatímco na jiná znamení šiškami smákem asi dojem neuděláte, Kozoroh takový oběd ocení. Také jim vyhovuje jíst vurčitý čas, vtomhle jsou úplným opakem Štírů.

Co mít vždycky doma

Hovězí, vepřové, lesní ovoce, květák

Vodnář

Co jim chutná

Rádi jedí ve větší společnosti a chutnají jim koláče, ať už slané nebo sladké. Možná by se zdálo, že jsou Vodnáři gurmáni, ale jídlo mnohdy nahradí kávou a nějakou rychlou svačinou. Vkuchyních se jim líbí technologické vymoženosti, ale vjídle jsou lehce pozadu… Nezavděčíte se jim exotickými chutěmi. Raději si dají něco, co už ochutnali.

Co mít vždycky doma

Tofu, kapustičky, rýže, bylinky

Ryby

Co jim chutná

Nemají rády složité chutě, a když mají vařit, dají přednost pokrmům, které se snadno připraví. Jsou fanoušky harmonie a pohody i vjídle, ztoho důvodu často sklouznou ke sladkému. Rozhodně neodmítnou dorty, čokolády nebo sušenky. Jejich obliba sladkého se dá vypozorovat vcelém jídelníčku. Budou to právě Ryby, které si dají třeba sladké brambory.

Co mít vždycky doma

Med, čokoládu, hrušky, čočku


Přečtěte si také