návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Horoskop v kuchyni: Jak vařit a co skladovat ve spíži podle znamení zvěrokruhu

Aktualizováno: 29.12.2020
Zvěrokruh jídlo 13
Autor: istock.com Zvěrokruh jídlo 13
Znamení, ve kterém se narodíme, ovlivňuje dokonce i náš jídelníček. Výběr pokrmů nebo to, jakým způsobem jíme, souvisí s naší povahou. Podívejte se, co byste měli připravit jednotlivým znamením, pokud jim chcete udělat radost.

reklama

Beran

Co jim chutná

Živelní Berani, kterým vládne živel ohně, mají rádi fast foodová jídla a výrazné chutě. Často jsou fanoušky ostrých pokrmů. Neradi jedí moc dlouho a milují snídaně. Rozhodně jim neservírujte nic chuťově mdlého, za to by vám nepoděkovali. Ideální barvou pokrmů i nápojů je pro berany červená, a když mají hlad, musí jíst hned. Nemohou čekat, pozor na to.

Co mít vždycky doma

Vejce, černé olivy a pálivé omáčky, protože berani si jídlo rádi dochutí

Oblíbená barva jídla pro berany je červená, chutnají jim ostré omáčky
Autor: istock.com Oblíbená barva jídla pro berany je červená, chutnají jim ostré omáčky

Býk

Co jim chutná

Býci snědí skoro všechno, ale mají nejraději smetanové omáčky nebo krémové polévky. Z příloh jim chutnají brambory nebo těstoviny. Na rozdíl od Beranů jedí pomalu a rádi si oběd nebo večeři vychutnají. Milují zmrzlinu. Moc je nezajímá, jak se co vaří, chtějí jíst. Neměli byste je u jídla rušit a hlavně je nenuťte do diet, ty totiž nesnáší.

Co mít vždycky doma

Sýr, brambory, majonézu, smetanu a zmrzlinu

Krémové polévky chutnají býkům
Autor: istock.com Krémové polévky chutnají býkům

Blíženci

Co jim chutná

Duchaplný hovor u večeře je pro ně stejně důležitý jako jídlo samo. Blíženci jsou neustále v pohybu a to se týká i způsobu, jak jedí. Dávají přednost menším porcím, ale zase jich snědí víc. Milují drobná jídla a ideální barvou potravin je pro ně oranžová. Takže si rádi dají mandarinky nebo mrkev. Naopak moc neholdují jídlům s mlékem nebo smetanou. Mají rádi jasné a výrazné chutě, které se nebojí kombinovat. V jídle rozhodně nejsou konzervativní a zkouší exotické pokrmy.

Co mít vždycky doma

Citrusy, okurky, chipsy, sýr

Oblíbeným ovocem blíženců jsou mandarinky
Autor: istock.com Oblíbeným ovocem blíženců jsou mandarinky

Rak

Co jim chutná

Raci si dokážou užít jídlo a mají tendence jíst hodně sladkého. Tohle letní znamení je velkým fanouškem zmrzliny. Rádi se přejídají, což není zrovna zdravé. Za potraviny jsou ochotní utrácet a vybírají kvalitu. Z toho důvodu nejsou velkými fanoušky restaurací. Raději si večeři připraví doma, aby přesně věděli, co jedí.

Co mít vždycky doma

Potraviny se zajímavými a netradičními chutěmi, ořechy, z listové zeleniny rukolu, broskve

Raci mají rádi zmrzlinu
Autor: istock.com Raci mají rádi zmrzlinu

Lev

Co jim chutná

Jsou vybíraví, a když jim něco nechutná, dají to pořádně najevo. Lvům se zavděčíte originálními pokrmy, které budou perfektně zpracované. Neradi jedí sami a líbí se jim opravdové královské hostiny.

Co mít vždycky doma

Rajčata, mozzarella, hořčice, meloun

Lvi si užijí hostiny
Autor: istock.com Lvi si užijí hostiny

Panna

Co jim chutná

Zajímá je, co jedí, a v kuchyni mají jednu odměřovací nádobu vedle druhé. Jsou precizní i co se vaření týče a nespokojí se jen tak s něčím. Jídlo jim musí poskytnout potřebnou výživu a mělo by být zdravé. Rádi jedí menší porce, ale vícekrát za den. Jejich velkou výhodou je, že jsou jediným znamením, které zvládne diety bez provinilého rabování lednice.

Co mít vždycky doma

Rajčata, fazole, mandle, rýži

Panny rády všechny ingredience odměří
Autor: istock.com Panny rády všechny ingredience odměří

Váhy

Co jim chutná

Mají rádi vyvážené chutě a neholdují chuťově výrazným a ostrým pokrmům. Když si mají vybrat víno, sáhnou po bílém. Jsou skvělými hostiteli, kteří na stůl umístí čerstvé květiny. Milují ovoce. Když vaří, s jídlem si vyhrají, aby odpovídalo jejich představám. Musí nejen dobře chutnat, ale také hezky vypadat.

Co mít vždycky doma

Jablka, vlašské ořechy, sladkosti

Váhy si dají záležet i na tom, jak vypadá stůl
Autor: istock.com Váhy si dají záležet i na tom, jak vypadá stůl

Štír

Co jim chutná

Neservírujte jim žádné mdlé pokrmy, Štíři potřebují výrazné a čisté chutě. Jejich jídlo by mělo mít sílu a mělo by pořádně vonět. Zavděčit se Štírům může být těžké, protože jedí, co chtějí a kdy chtějí. Dodržování schématu snídaně-oběd-večeře u nich moc nečekejte. Budou jíst, když dostanou hlad. Neznamená to ale, že by se o jídlo nezajímali. Velice často budou chtít vědět, co přesně pokrm obsahuje.

Co mít vždycky doma

Čokoládu, dochucovadla, dýně, houby

Štíři mají rádi výrazné a čisté chutě
Autor: istock.com Štíři mají rádi výrazné a čisté chutě

Střelec

Co jim chutná

Nebojí se zkusit nová jídla a rádi grilují. Střelcům chutnají tučná jídla, ale většinou nemají sklony k tloustnutí. Mohou se zdát vybíraví, protože nebudou jíst jen tak něco. Věří totiž, že jsou to, co jedí. Užívají si jídlo, nevnímají ho jako palivo. Všechno potřebují čerstvé.

Co mít vždycky doma

Vychlazenou vodu, švestky, brokolici, drůbeží maso

Střelci rádi grilují
Autor: istock.com Střelci rádi grilují

Kozoroh

Co jim chutná

Co se týče výběru pokrmů, jsou kozorozi tradiční. Nemusí zkoušet nové chutě, jako to dělají Blíženci nebo Střelci. Raději si dají něco, co už dobře znají. Často se vrací do dětství. Zatímco na jiná znamení šiškami s mákem asi dojem neuděláte, Kozoroh takový oběd ocení. Také jim vyhovuje jíst v určitý čas, v tomhle jsou úplným opakem Štírů.

Co mít vždycky doma

Hovězí, vepřové, lesní ovoce, květák

Kozorohům chutná klasika
Autor: istock.com Kozorohům chutná klasika

Vodnář

Co jim chutná

Rádi jedí ve větší společnosti a chutnají jim koláče, ať už slané nebo sladké. Možná by se zdálo, že jsou Vodnáři gurmáni, ale jídlo mnohdy nahradí kávou a nějakou rychlou svačinou. V kuchyních se jim líbí technologické vymoženosti, ale v jídle jsou lehce pozadu… Nezavděčíte se jim exotickými chutěmi. Raději si dají něco, co už ochutnali.

Co mít vždycky doma

Tofu, kapustičky, rýže, bylinky

Quiche je ideálním jídlem pro vodnáře
Autor: istock.com Quiche je ideálním jídlem pro vodnáře

Ryby

Co jim chutná

Nemají rády složité chutě, a když mají vařit, dají přednost pokrmům, které se snadno připraví. Jsou fanoušky harmonie a pohody i v jídle, z toho důvodu často sklouznou ke sladkému. Rozhodně neodmítnou dorty, čokolády nebo sušenky. Jejich obliba sladkého se dá vypozorovat v celém jídelníčku. Budou to právě Ryby, které si dají třeba sladké brambory.

Co mít vždycky doma

Med, čokoládu, hrušky, čočku

Ryby milují sladké
Autor: istock.com Ryby milují sladké

reklama

Článek je zařazen v: znamení horoskopu , horoskopy

reklama

Přečtěte si také