Květinové věnečky z barevných papírů. Báječná inspirace pro deštivé dny

Hledáte inspiraci, jak zabavit děti, pokud venku není zrovna ideální počasí na procházky? Dejte se společně do výroby květinových věnců z barevných papírů.

Co budete potřebovat na květinové věnce

 1. barevné papíry
 2. tvrdou čtvrtku
 3. tužku nebo fix
 4. nůžky
 5. lepidlo
 6. raznice na papír ve tvaru květin
 7. dva talíře rozdílné velikosti nebo kružítko
 8. polystyrenový základ na věnce
 9. špendlíky
 10. lepicí dekorační kamínky
 11. stuhu na zavěšení

Jak budete postupovat při přípravě květin

Nejprve si připravte větší množství barevných kytiček. Pokud se chystáte na jednoduchý, plochý věnec celý zpapíru, pak vystřihněte nebo vyrazte pomocí raznice, jenom jednoduché ploché květy, různých velikostí a tvarů.

Na prostorový věnec, který budete vytvářet na polystyrenový základ, si připravte květy prostorové. Ty vytvoříte tak, že zvystřiženého plochého květu odstřihnete jeden lístek, květ stočíte do kornoutku a slepíte na sebe první a poslední okvětní lístek.

Plochý květinový věnec

Pomocí dvou talířů rozdílných velikostí nebo kružítka si na tvrdou čtvrtku nakreslete základní, kruhový tvar věnce a vystřihněte. Vystřižené květy různých velikostí a barev nalepte na sebe, a pak je postupně nalepujte na připravený základ. Květy můžete různě překrývat, aby vznikl co nejbohatší věnec. Do středu květů můžete vlepit i nalepovací dekorační kamínky.

Ze zelených papírů můžete vystříhat i listy a větvičky a vlepit je mezi barevné květy.

Prostorový věnec zpolystyrenu

Vystříhejte si a slepte prostorové květiny ve tvaru mírných kornoutků a pomocí špendlíků je připevněte na polystyrenový základ. Přidat můžete i vystříhané zelené lístečky. Do středu květin můžete vlepit i nalepovací ozdobné kamínky.

Nakonec omotejte kolem věnce saténovou stužku a vytvořte poutko pro zavěšení.

Z papíru můžete vytvořit i jiné květinové dekorace. Naučte se vyrábět papírové pokojovky i něžné rozkvetlé větvičky.

Potřebujete ještě zabavit děti apapírové tvoření už máte hotové? Naučte je hry, které jste v dětství hrávali vy. Bude je to bavit, uvidíte!


Přečtěte si také