Jak na to

15. února 2019 15:12

Markéta Kašková

Tyto květiny vám nikdy nezvadnou, jsou totiž celé z papíru. Jak je vyrobit?

Patříte k zahradníkům, kteří by dokázali zahubit i kaktus? Máme pro vás řešení – pokojové rostliny z papíru. Tyhle raději pro změnu nikdy nezalévejte.

Rostliny jsou důležitou součástí našich domovů, dodávají nám energii,napomáhají dobré náladě apokojvždy rozzáří a zútulní. Někdy jsou však naše životy natolik hektické, že máme vůbec co dělat, abychom hlídali náš pitný režim, natož nezapomínali na nebohé pokojovky u nás vbytě.

Chce to nůžky a květináč

Pokud i přesto toužíte po zeleni ve vašem bytě, máme pro vás originální řešení. Vytvořte si rostliny zpapíru. Výhoda je, že můžete mít jakýkoliv druh, který si zrovna zamanete. Stačí jen oplývat nepatrným množstvím talentu, vlastnit nůžky, lepidlo a prázdný květináč.

Co budete potřebovat:

Různé odstíny zelených papírů

Drátek (špejli, větev)

Tavicí pistoli (lepidlo)

Nůžky

Květináč

Mech (hlínu)

Jak postupovat?

Nejdříve je důležité vybrat si druh rostliny, kterou chceme realizovat. Na kus tvrdého papíru si načrtněte alespoň dva tvary listů dané rostliny. Šablonu vystřihněte a obkreslete listy na zelené papíry.

Všechny listy opatrně vystříhejte zbarevných papírů. Můžete jim dotvořit realističtější dojem díky vodovkám nebo temperám. Nechejte je uschnout a rozmyslete se, jak chcete, aby byly navěšené na drátku nebo větvičce.

Pak je jednoduše tavicí pistolí přilepte na větev či drátek, kam chcete. Snažte se, aby zaschlé lepidlo nebylo vidět z žádné strany.

Jednotlivé větve pak zapíchejte do květináče shlínou nebo mechu a postavte vmístnosti na vhodné místo.

Zaručujeme se, že tato květina vám bude dělat radost dlouho.

Přečtěte si také:


Přečtěte si také