Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

INSPIRACE: Jak vypadá bydlení těch, kteří jsou věčně na cestách? Vylaďte svůj domov se stylu cestování

Ctíte heslo: Všude dobře, tak co doma? Jak my vám rozumíme. Ale i ten, co se potuluje po světě, se potřebuje mít, kam vracet. Zařiďte si proto váš domov s ohledem na vaši cestovatelskou náturu a inspirujte se svou cílovou destinací. Interiér ve stylu vybrané země bude vypadat božsky.
Vydáno: 16.02.2018
Jak si zařídit cestovatelský byt?
Jak si zařídit cestovatelský byt? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modrá je vždycky dobrý nápad

Barva moře, oceánů a nebe. Každý, kdo rád nahání dobrodružství, je tímto odstínem obklopen. Proto si jej přitáhněte i k sobě domů, bude vašemu interiéru nejenom slušet, ale navíc vás vždycky naladí na vlnu pohody a klidu.

Pohovku zahalte do semiše či džínoviny, místo koberce vsaďte na ručně tkanou dečku, třeba tu dovezenou z Himalájí, a za televizi, na kterou se stejně nekoukáte, nevyhazujte kdoví kolik. Úplně skvěle postačí ta stařičká jako relikvie toho, že vy prostě máte styl a navíc nejste pouhý konzument soudobé moderní doby.

Modrá vás naladí na pohodovou vlnu jako od moře. Foto: Modrá vás naladí na pohodovou vlnu jako od moře. Foto: istock.com

Když milujete Karibik, milujete barvy

Bílá je nutná, proto ji musíte ozvláštnit o půlnočně modrou, ať vaše zdivo vystoupí z nudy. Jídelní stůl uvede v dokonalost tmavší, bytelnější dřevo se židlemi. Všichni ale víme, že Karibik je synonymum jak pro nekonečné pláže, tak také míchané drinky. Proto si jídelní kout vyšperkujte o barové stoličky, ať máte, kde usrkávat vaše rumové radosti. Nezapomeňte na palmu v květináči, ať to máte se vší parádou a nakonec nesmí scházet ani pestrobarevný ubrus.

Dřevo a zeleň v hlavní roli. Tato kombinace vás nadchne. Foto: Dřevo a zeleň v hlavní roli. Tato kombinace vás nadchne. Foto: istock.com

Prima tip: Hvězdářský dalekohled zkrátka musíte mít. Nadělá tolik parády a všichni budou tajit dech. Zvlášť pak večeř při pohledu na hvězdnou podívanou.

Severská hitparáda je top!

Stačí se zachumlat do deky, škrtnout v kamnech a krása ohně udělá víc než dost. Avšak na vás bude, abyste zdivo potáhli krémovou tapetou suplující motiv cihel. Místo polic využili bedýnky, na gauč pozvali polštář ala dřevěné poleno, na stěnu zavěsili kanárkově žluté paroží a ve stejné barvě našli pletený puf na pohodlné posezení. A nakonec cik cak koberec a nadšenec do Skandinávie, se v takto zařízeném pokoji bude cítit jako Nor ve sněhu.

Kus severu pro nadšené Skandinávce. Foto: Kus severu pro nadšené Skandinávce. Foto: istock.com

Jenom tak náhodou, už jste četli knížku od severského autora, který válcuje čtenářské nebe po celém světě? Je to taková menší hádanka. Prozradíme vám, že napsal skvělou detektivku Sněhulák. A zbytek už si dohledejte sami!

Ach, ty tropy

Každý cestovatel moc dobře ví, že život jsou zážitky a tak si za nimi razí cestu. Nepotřebuje mamonit, obklopovat se přemírou zbytečných věcí, prostě žije tím, co je tady a teď. Nad vše ctí důležitost denního světla, vzdušnost, přírodní materiály a zeleň v květináčích či na obrazech.

Světlo a prostor jsou pro vás to hlavní. Foto: Světlo a prostor jsou pro vás to hlavní. Foto: istock.com

Nechce se vám utrácet za nábytek, ale přitom musíte bydlet? Vsaďte na palety, zapojte do interiéru mořskou trávu a režný kobereček. Pod komody šoupněte kufr, ať ho máte na očích a můžete se kdykoliv sbalit na cestu.

Tipy s cestovatelskou duší:

-          Zasaďte si do květináče čajovník, kakaovník, kávovník, kokosovou palmu, nebo třeba nádherně kvetoucí plumérii.

-          Do bambusové misky nasypte kokosové lupínky, ty božské oříšky, co jste si přivezli z Filipín, do baru vpašujte prémiové rumy z cukrové třtiny a kávu si zamilujte třeba tu z plantáže z Keni.

-          Do prostoru zavěste houpací síť, ať máte místo, kde můžete snít o exotických končinách. Nemluvě o tom, že je to učiněný relax se vším všudy.

-          Zamilujte se do vůně tropického pralesa. Nadchne vás citrónová tráva, ylang ylang, jasmín, pačuli nebo třeba šťavnaté mango. Éterické olejíčky zcela přírodně a levně provoní váš domov.

Na vlně snového Karibiku. Tam to prostě žije. A u vás doma bude taky. Foto: Nebojte se barev. Foto: istock.com

 (lz)

Další články:

Kombinace jasných barev vypadá v téhle jídelně skvěle

Španělsko, nebo Skandinávie? Designéři se inspirovali obojím a výsledek je úžasný. Zkusíte to taky?

U vás jako na zámku.

Bezchybně vyladěné obývací pokoje: Toužíte po obýváku jako na zámku nebo v toskánském stylu? Inspirujte se

Pokud nechcete pěstovat palmy, vzory jejich listů můžete použít na dekoracích

Ohřejte se i v české zimě. Karibský styl dodá vašemu domovu exotiku i pohodlí

 

Jak si užít Valentýn z pohodlí domova?

I doma si můžete svátek zamilovaných užít stylově. Máme pro vás několik tipů na valentýnské rande v obýváku

Článek je zařazen v: dekorace , interiér , bydlení , cestování , styl , inspirace , domov , Living , cestovatel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama