Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Z korku nemusí být jen zátka v lahvi vína. Pozvěte tento unikátní materiál do interiéru

Korek je tvárný, pružný a lehký. A zvláštní! Rozhodně neunikne zvědavým pohledům vašich návštěv. Zkuste z něj nejen podlahu, ale i nábytek nebo doplňky. Poradíme vám, jak tento skvělý materiál použít u vás doma nejen jako zátku od vína nebo dětskou nástěnku.
Vydáno: 16.02.2018
Korek je úžasný materiál.
Autor: istock.com Korek je úžasný materiál.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud se chcete v interiérových trendech držet přírody, ale zároveň toužíte po něčem neobvyklém, zkuste se zamyslet nad korkem. Materiálem, ze kterého máme nejčastěji špunty v lahvích vína nebo nástěnky. Dejte mu však šanci! Kromě podlah proniká korek i do nábytkového designu a nevede si špatně!

Pro alergiky, děti i seniory

Korek dokáže velice dobře kumulovat teplo a také odhluční, proto je vhodný do všech domácností, které mají být teplým a hřejivým místem a hodí se do prostor, které je třeba co nejvíce odhlučnit. Podlahové krytiny s korkem mají dnes mnoho podob, které jiné podlahy neumožňují. Jsou použitelné kdekoli v bytě od kuchyně po koupelnu.

Z korku nemusí být jen školní nástěnky! Foto: Z korku nemusí být jen školní nástěnky! Foto: istock.com

Olejované korkové podlahy mají nejpřirozenější vzhled, jsou také nejteplejší, zmírňují tlak na nohy, klouby i záda a předchází zranění při pádu. Kromě toho má taková korková podlaha i antibakteriální vlastnosti, což jistě ocení astmatici a alergici. 

Pozor na slunce

Korková podlaha má ale své limity. Především v dekorativní rovině je škála vzorů a barev omezená. Moc se nekamarádí se slunečním světlem, původní barva po pár letech vezme za své a hodí se do žluta. Moc nepotěší ani váš rozpočet, korková podlaha je docela drahá.Jak využít korek v domácnosti? Foto: Jak využít korek v domácnosti? Foto: istock.com

Ekology nadchne!

Není to úplně obvyklá záležitost, ale zaryté ekology okouzlí korek jako materiál dokonale šetrný k přírodě. Korkovníky, ze kterých se korek získává, nejsou ani poráženy, pouze “svlékány“ z jedné vrstvy kůry a ta zase doroste. Kmen stromu se pouze jednou za 9 let oloupe, strom se tak nepoškodí a za dalších 9 let se může proces opakovat. Přičemž platí, že čím starší kůra, tím kvalitnější korek. Ty nejkvalitnější jsou až 30 let staré.

Korek je dokonale šetrný k přírodě. Foto: Korek je dokonale šetrný k přírodě., Foto: istock.com

Zkuste začíst maličkostmi 

Pokud nechcete hned celou podlahu, začněte třeba s kusovým nábytkem. Korková nábytek rozhodně není nijak masivní, naopak je příjemně lehký a je s ním jednoduchá manipulace. Z korku se dá vytvarovat prakticky cokoliv! Od nábytku po dekorativní předměty, nebo kancelářské pomůcky.

Vypadá stylově, a přitom velmi přirozeně. Foto: Vypadá stylově, a přitom velmi přirozeně. Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Jak použít obyčejnou tužku?

Znáte 10 geniálních způsobů, jak využít obyčejnou tužku s gumou ve vaší domácnosti? Naučíme vás je!

Jak využít alkohol v domácnosti?

Držíte suchý únor? Ukážeme vám, jak využít alkohol v domácnosti, při úklidu i na zahradě

Takto vypadá "dobře" odvedená práce.

GALERIE: 15 příkladů odvedené práce experty. Učený z nebe nespadl, ale tohle je extrém

Článek je zařazen v: bydlení , tipy , rady , triky , dřevo , korek , nápady , materiál , Living
Speciály:
Reklama