Bydlení

24. října 2014 05:30

Markéta Zídková

Lady Gaga si koupila dům za 23 mil. dolarů. Je v něm i netopýří jeskyně

Nomen omen: Anglicky gaga znamená bláznivý a Lady Gaga prostě dělá bláznivé věci.

Nový dům popové zpěvačky Lagy Gaga se nachází v Malibu, městečku pohodlně uvelebeném podél půvabné písečné pláže na pobřeží Tichého oceánu. Je to kouzelné místo, její nový dům je hned u moře, navíc obklopen pozemkem o rozloze šest akrů, který zaručuje dokonalé soukromí a umožňuje vlastnit stáj, jízdárnu i pastviny pro koně.

Jak už u takových domů bývá, nezbytností je vlastní tělocvična, bazén se slanou vodou, vinný sklípek na 800 lahví vína, domácí kino, obrovský trezor a již zmíněná kuriozita – tzv. netopýří jeskyně. Název naznačuje zálibu pro absurditu, ve skutečnosti je to ale „hrací" zóna domu s bowlingovou dráhou a hracími automaty. Přístupná je z obývacího pokoje. Vybudoval ji původní majitel domu Dan Romanelli, jeden ze šéfů filmové produkční společnosti Warner Bros, který dům zrekonstruoval, přestavěl a nyní prodal Lady Gaga. Vrtá vám hlavou, proč by tato prostora měla nést název Batcave (Netopýří jeskyně)? Dost pravděpodobně to souvisí s pracovními úspěchy Dana Romanelliho, který listu The Wall Street Journal řekl, že "(film) Batman mu pomohl vybudovat jeho divizi produktů pro zákazníky".

Jinak má dům osmadvacetileté mladé ženy pět ložnic a dvanáct koupelen, stál 23 milionů dolarů (483 milionů korun).

Kontroverzní zpěvačka proslulá extravagantními kostýmy se tentokrát docela rozšoupla, v roce 2012 si pořídila neskutečně usedlý měšťanský domek s pouhými čtyřmi ložnicemi za 1,7 milionu dolarů (tehdy 35,7 milionů korun), což je vzhledem k jejím příjmům zanedbatelná částka. Dům stojí v Pensylvánii v obci Lititz. Na druhou stranu zpěvačka má momentálně dluhy, takže je otázkou, zda si ho také ponechá.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Batman dolar Lady Gaga jeskyně dům Pensylvánie Tichý oceán Malibu Warner Bros. The Wall Street Journal

Přečtěte si také