Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Láká vás bydlení v továrně? Máme 20 tipů, co koupit, a tak i do běžného bytu přenést industriální styl

Přemýšlíte, jak do vašeho interiéru dostat charakteristické prvky industriálního stylu? Našli jsme pro vás vhodný nábytek, svítidla a další doplňky.
Vydáno: 25.04.2017
Neomítnuté stěny, holá podlaha, prvky připomínající tovární halu nebo dílnu…Jak byste se cítili v interiéru v industriálním stylu?

Je to volba pro ty, kteří touží po volném prostoru bez příkras a zároveň po něčem neotřelém, neokoukaném a originálním. Industriální styl přišel v době, kdy se nevyužité tovární a dílenské prostory začaly přeměňovat na byty, ale dost obdivovatelů má i v současné době. Nemusíte žít zrovna v loftu nebo jiných rozlehlých prostorách, industriální styl dokážete s trochou nápaditosti vykouzlit i v bytě běžných rozměrů.

Lounge křeslo Alba – na první pohled komfortní a tvarově vyladěné. Cena: dle provedení Foto: Lounge křeslo Alba – na první pohled komfortní a tvarově vyladěné. Cena: dle provedení. Foto: TON

Představte si starou opuštěnou tovární halu nebo dílenské prostory, které mají to nejlepší dávno za sebou, a zamyslete se, jaké prvky by se odtud daly přenést třeba zrovna do vašeho bytu. Kromě neomítnutých stěn, přiznaných trubek a kabelů či holých podlah je to dřevo, kov, hrubě tkané látky nebo surově vyhlížející kůže. Při výběru nábytku sázejte třeba na stoly připomínající ponky, plechové skříňky a zásuvky či stále populární palety.

Kovové závěsné světlo Casque v industriálním designu. Cena: 3990 korun Foto: Kovové závěsné světlo Casque v industriálním designu. Cena: 3990 korun. Foto: Butlers

Ale pozor, industriální neznamená automaticky nepohodlný, na to nezapomínejte při výběru sedačky, židlí nebo postelí. A i když se jedná o směr, který se vyznačuje jednoduchostí a praktičností, nemusíte se bát sáhnout i po stylových doplňcích a dekoracích. Ale v tomto případě platí dvojnásob pravidlo „všeho s mírou“. Pokud se přece jenom bojíte přílišné strohosti, sázejte spíše na svěží zeleň pokojových rostlin – samozřejmě ve stylových obalech z plechu či betonu.

Podívejte se do galerie, najdete v ní 20 nápadů, jak i do vašeho interiéru přenést industriální prvky:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž

Syrový loft z továrny na sušenky

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, loft, industriální styl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama