Vánoce

23. prosince 2022 08:30

redakce Prima Living

Last minute dárky: Co dát pod stromeček, když je Štědrý den už zítra a vy ještě nic nemáte?

Je večer před Štědrým dnem a vy pořád ještě nemáte dárky. Případně jste na někoho (nebo na víc lidí) zapomněli. Co dělat? Obchody už mají zavřeno a ve večerce moc dárků neseženete. I tak se dá dostat z téhle situace s elegancí. Můžete ještě zítra ráno vyběhnout do nacpaných obchodů, ale stejně dobře můžete situaci vyřešit i z domova.

Obálka

Klasická metoda, kterou praktikují zejména babičky. Je to ale záchrana, která funguje. Němcová, Palacký nebo dokonce Destinnová s Masarykem ještě nikdy nikoho neurazili. Není to zrovna originální řešení, nicméně alespoň víte, že jste peníze nevyhodili jen tak, že je případně vyhodí obdarovaný.

Poukázka

Elegantnějším řešením je nákup poukázky, kterou můžete vytisknout doma, srolovat, ovázat mašlí a hned předat. Takových poukázek seženete na internetu hromadu. Můžete věnovat večeři, nějaký zážitek, návštěvu muzea nebo nějakého sportoviště. Případně kupte poukázku na určitou sumu peněz do oblíbeného obchodu obdarovávaného. Eshopy tuto možnost nabízejí běžně.

Splněné přání

Pokud jste kreativnější, vymyslete vlastní poukázku, přání, které obdarovanému splníte. Budete originální a zaujmete. Chce vaše drahá polovička na dovolenou? Připravte jí vlastní poukázku na cestu k moři. Rezervaci ubytování nebo letenek/jízdenek už můžete nechat na leden. Nebo vymyslete báječnou povánoční dovolenou na horách.

DIY dárky

Děti malují obrázky, vy můžete vytvořit něco sofistikovanějšího. DIY projektů najdete na internetu spoustu, na část z nich budete potřebovat jen věci, které najdete doma. Ušetříte tak peníze a zároveň dáte něco originálního. Uháčkovat nebo uplést čepici zvládnete i za jeden večer. Mrkněte na tipy za našeho webu:

Zdroj: Matouš Hartman a redakce Prima Living


Přečtěte si také