reklama

Vánoční dárky nekupujte, ale upečte! Vyjdou vás na pár korun a budete originální

Simona Sedláčková
9. prosince 2020
Na Vánoce se všichni určitě moc těšíme, i když s sebou přinášejí i každoroční náročné vymýšlení těch nejkrásnějších a hlavně nejoriginálnějších dárků. A když se k tomu vymýšlení ještě přidá ne úplně plná peněženka, může se problém s dárky jevit jako neřešitelný. Ale pokud se umíte takzvaně postavit k plotně, tedy spíše k troubě, máte po problému. Dárky letos upečte! Máme pro vás několik nápadů, kterými určitě zabodujete.
reklama

Vytvořte kolekce vánočního cukroví

Máte mezi kamarádkami zaměstnané maminky, které nevědí, kam před Vánoci dříve skočit? Vaše sestra raději uvaří oběd pro celou rodinu, ale pečení drobných kousků ji nebaví? Nebo hledáte dárek pro kamaráda, který si sám rozhodně žádné cukroví nenapeče? Těm všem můžete jako vánoční dárek připravit sladké kolekce.

A pokud cukroví ještě krásně zabalíte, ozdobíte větvičkou jehličnanu a převážete mašlí, vytvoříte vánoční dárek, který jim vykouzlí úsměv na rtech.

Super nápady z lineckého těsta

Klasické linecké těsto patří ke stálicím mezi vánočním cukrovím, které miluje snad úplně každý. Dokonce ani těsto koupené už hotové vobchodě není vůbec špatné. Stačí jen dobrý nápad a skvělý dárek bude na světě.

Jak se vám líbí knoflíky pro štěstí?

Jsou upečené zlineckého těsta, vykrojené kulatou formičkou. Kroužek na knoflíku vytvoříte menší kulatou formičkou, ale otočenou. Zaoblený okraj do knoflíku jenom obtiskněte. A dírky? U větších knoflíků je vyrobíte třeba brčkem u menších jenom obyčejnou špejlí.

Máte mezi kamarády milovníky čaje?

Pak jim vytvořte dárek zlineckého těsta politého čokoládou, ve tvaru čajových sáčků. Nebudete potřebovat ani žádné vykrajovátko na cukroví, jednoduchý tvar zvládnete vytvořit příborovým nožem.

Dáreček pro hráče domina

Další skvělý nápad, který zvládne upéct úplně každý, a opět se obejdete bez vykrajovátka. Nožem vyříznete obdélníky a tupou stranou naznačíte předěl. Po upečení vytvoříte jednotlivé tečky čokoládovou polevou. Škoda, že si sdominem každý zahraje jen jednu hru! Na tu druhou už patrně nebude dost kostek!

Můžete upéctroztomilé medvídky

Tenhle nápad potěší snad úplně každého. Potřebujete jenom vykrajovátko na medvídky, ale klidně i na jiná zvířátka nebo panáčky. Je potřeba, aby to byly figurky stlapkami nebo srukama, do kterých jim vložíte oříšek nebo mandličku, ale klidně i hvězdičku vykrojenou ztěsta, obarveného kakaem.

Prima tip: Pořiďte si váleček

Podobné válečky na sušenky sice nejsou nic levného, ale když si je jednou koupíte, budete už navždy oslňovat čajovými sušenkami knádherným vánočním či úplně jiným, dekorem.

Perník nikdy nezklame

Vánoční perníčky si slineckým cukrovím oblibu závidět nemusejí. Obě pochoutky se většinou na talíři ani neohřejí. Jako pečený dárek je můžete využít úplně stejně. Jednotlivé nazdobené kousky nasypte jen tak do ozdobného sáčku, svažte mašličkou nebo provázkem nebo je vyskládejte do krabičky. Můžete snich ale vytvářet i nejrůznější vánoční dekorace.

Krásným dárkem bude i vánoční věneček zperníčků. Podobná perníčková dekorace má i jednu výhodu. Nemusíte se stresovat, jestli vám perník po upečení změkne. U dekorací je to jedno.

Pečete oblíbené makronky?

Makronky sice nepatří mezi tradiční vánoční cukroví, ale vzhledem kjejich obrovské oblíbenosti je jako vánoční dárek využít můžete. Uvidíte, jaký sklidíte obdiv!

Další nápady na vánoční cukroví:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama