Vánoce

29. listopadu 2022 10:00

Simona Sedláčková

Vánoční dárky nekupujte, ale upečte! Vyjdou vás na pár korun a budete originální

Na Vánoce se všichni určitě moc těšíme, i když s sebou přinášejí i každoroční náročné vymýšlení těch nejkrásnějších a hlavně nejoriginálnějších dárků. A když se k tomu vymýšlení ještě přidá ne úplně plná peněženka, může se problém s dárky jevit jako neřešitelný. Ale pokud se umíte takzvaně postavit k plotně, tedy spíše k troubě, máte po problému. Dárky letos upečte! Máme pro vás několik nápadů, kterými určitě zabodujete.

Vytvořte kolekce vánočního cukroví

Máte mezi kamarádkami zaměstnané maminky, které nevědí, kam před Vánoci dříve skočit? Vaše sestra raději uvaří oběd pro celou rodinu, ale pečení drobných kousků ji nebaví? Nebo hledáte dárek pro kamaráda, který si sám rozhodně žádné cukroví nenapeče? Těm všem můžete jako vánoční dárek připravit sladké kolekce.

A pokud cukroví ještě krásně zabalíte, ozdobíte větvičkou jehličnanu a převážete mašlí, vytvoříte vánoční dárek, který jim vykouzlí úsměv na rtech.

Super nápady z lineckého těsta

Klasické linecké těsto patří ke stálicím mezi vánočním cukrovím, které miluje snad úplně každý. Dokonce ani těsto koupené už hotové v obchodě není vůbec špatné. Stačí jen dobrý nápad a skvělý dárek bude na světě.

Knoflíky pro štěstí jsou upečené z lineckého těsta, vykrojené kulatou formičkou. Kroužek na knoflíku vytvoříte menší kulatou formičkou, ale otočenou. Zaoblený okraj do knoflíku jenom obtiskněte. A dírky? U větších knoflíků je vyrobíte třeba brčkem u menších jenom obyčejnou špejlí.

Prima tip: Pořiďte si váleček

Podobné válečky na sušenky sice nejsou nic levného, ale když si je jednou koupíte, budete už navždy oslňovat čajovými sušenkami s nádherným vánočním či úplně jiným dekorem.

Perník nikdy nezklame

Vánoční perníčky si s lineckým cukrovím oblibu závidět nemusejí. Obě pochoutky se většinou na talíři ani neohřejí. Jako pečený dárek je můžete využít úplně stejně. Jednotlivé nazdobené kousky nasypte jen tak do ozdobného sáčku, svažte mašličkou nebo provázkem nebo je vyskládejte do krabičky či do zajímavé sklenice. Můžete z nich ale vytvářet i nejrůznější vánoční dekorace.

Tenhle nápad potěší snad úplně každého. Potřebujete jenom vykrajovátko na medvídky, ale klidně i na jiná zvířátka nebo panáčky. Je potřeba, aby to byly figurky s tlapkami nebo s rukama, do kterých jim vložíte oříšek nebo mandličku, ale klidně i hvězdičku vykrojenou z těsta obarveného kakaem.

Krásným dárkem bude i vánoční věneček z perníčků. Podobná perníčková dekorace má i jednu výhodu. Nemusíte se stresovat, jestli vám perník po upečení změkne. U dekorací je to jedno.

Pečete oblíbené makronky?

Makronky sice nepatří mezi tradiční vánoční cukroví, ale vzhledem k jejich obrovské oblíbenosti je jako vánoční dárek využít můžete. Uvidíte, jaký sklidíte obdiv!

Zdroj: Simona Sedláčková, autorský článek


Přečtěte si také