Trendy

25. února 2021 08:00

redakce Prima Zoom

Nejoblíbenější plemena psů odhaluje mapa. Překvapí vás, které plemeno mají lidé nejradši

Plemena psů podléhají módě a také hranicím států. Některé psí rasy doslova dobyly svět, jiné jsou oblíbené jen v některých zemích. Speciální mapa ukazuje, jaká plemena mají nejraději Evropané, Američané, Asiati i Afričané.

Nejoblíbenější plemeno psa překvapí. Určitě bychom čekali nějakého roztomilého psíka nebo inteligentní kolii. Jenže všechny poráží rotvajler. Je nejvyhledávanějším psem na Googlu ve 34 zemích světa!

Evropa

Evropané jsou velcí chovatelé psů a jsou také vybíraví. Zatímco východní Evropa má ráda dobrmany, ve Francii a Německu milují australské ovčáky a border kolie je populární napříč kontinentem. Je to také nejoblíbenější plemenoČeské republiky. Zajímavé je, že zlatého retrívra si oblíbili zejména seveřané. Určitě zaujme, že na Balkáně je populární ne zrovna známé plemeno italský corso pes.

Severní a Střední Amerika a Karibik

Vseverní části kontinentu jasně vítězí rotvajler. Vyhledávají ho obyvatelé středoamerických států a ostrovních státečků vKaribiku. USA si zamilovaly australského ovčáka a vKanadě nepřekvapivě vítězí zlatý retrívr. Nejoblíbenější pes Mexika je maličká čivava. Jedná se o plemeno, které odsud pochází, konkrétně ze severomexického státu Chihuahua.

Jižní Amerika

Jih kontinentu opět fandí rotvajlerům, najdou se ale výjimky. Třeba vChile je nejoblíbenější mops a vArgentině bullteriér. Malá Uruguay má stejný vkus jako Česko. Vítězí tu border kolie.

Blízký a Střední východ

Zde je údajů méně, ale obecně se dá říct, že arabské státy si oblíbily německé ovčáky a zlaté retrívry. Turci vyhledávají dobrmany stejně jako Kazaši. VIzraeli je nejoblíbenějším plemenem border kolie. Jediným státem vtomto regionu, který fandí celosvětově nejpopulárnějšímu rotvajlerovi, je Uzbekistán.

Asie, Oceánie a Austrálie

Vtéto části světa se o post nejoblíbenějšího plemena dělí němečtí ovčáci a zlatí retrívři. Japonsko miluje své domácí plemeno shiba inu. Oblíbili si ho ale i obyvatelé Singapuru. Hongkongu a Jižní Koreje. Určitě zaujme, že vKambodži vyhrává mopsík a ve Vietnamu pudl. Austrálie zase překvapí tím, že nejpopulárnějším plemenem není australský ovčák, ale border kolie.

Afrika

VAfrice vyhrávají rotvajler a německý ovčák. Jih kontinentu ale ovládl boerboel neboli búrský buldok, který byl vyšlechtěn vJihoafrické republice. Egypťané mají nejradši zlatého retrívra a určitě zaujme výběr Botswany. Rhodéský ridgeback se používal na ochranu hospodářství před šelmami a Botswaňané ho mají rádi dodnes.

Výzkum vytvořila společnost Householdquotes, která zpracovávala data z vyhledávání na Googlu. Celou zprávu v angličtině najdete zde.

Další zajímavé články o psech:

Sdílejte článek

Přečtěte si také