Bydlení

26. února 2020 06:02

Markéta Zídková

Malujeme těstem. Zaženete nudu a možná s dětmi přivoláte sníh!

Venku to vypadá na jaro, pekáče, lyže a brusle odpočívají v komoře a sluníčko láká spíš k pobíhání na dětském hřišti. Pojďme si s dětmi pravou zimu se sněhem alespoň namalovat a zkusme to netradičně – s těstem a mikrovlnou troubou.

Přinášímejednoduchý kreativní projekt, který je vhodný pro děti už od dvou let, ale bude se líbit i školákům.Výhodou tohoto návodu je, že na něj budete mít s velkou pravděpodobností všechno podstatné doma. Na malování těstem navíc děti nalákáte určitě snáz než na klasické pastelky nebo vodovky a dobré také je, že dokončení výtvoru trvá v mikrovlnné troubě doslova několik vteřin.

Budete potřebovat:

Na těsto: 2 šálky hladké mouky 2 šálky vody 2 lžičky soli Dále: Potravinářské barvy Čtvrtky, nejlépe barevné nebo kus kartonu Mixér Lahvičky na samotné malování

Postup:

Nejdříve si v mixéru připravte hladké řídké těsto. Použít můžete i tyčový mixér, ale dbejte na to, aby výsledek byl opravdu hladký a bez žmolků. Část hmoty nechte tak, jak je, část odeberte a obarvěte, ideálně například barvou na vajíčka. Potřebovat budete určitě zelenou a červenou, ale hodit se mohou i další odstíny.

Těsto nalijte do plastových lahviček s úzkým zobáčkem a dírkou – použít můžete například zdobítka na dorty, prázdné a vymyté lahvičky od kosmetiky nebo barev na sklo či na textil , vhodná bude i láhev od jaru nebo od lepidla Herkules. V nejhorším se dá malovat i bez lahvičky, třeba jen namočenou špejlí, zajímavě vypadají i otisky vidličky.

Malujte s dětmi sněhuláky, sněhové vločky nebo jiné zimní motivy, nejlépe se budou vyjímat na tmavé čtvrtce. Pokud jí doma nenajdete, ustřihněte kousek tužší papírové krabice nebo použijte papírové tácky a talířky. Hlavní motiv obrázku vytvořte bílým těstem a dalšími barvami postupně dozdobte. Nebojte se, že se jednotlivé barvy smíchají.

Obrázek nakonec dejte do mikrovlnné trouby, teplotu nastavte na maximum a nechte ohřívat 30 sekund až minutu. Hotový obrázek je úplně suchý, těsto drží na papíru a nádherně se nafoukne.

Podívejte se na už hotové výtvory a popřemýšlejte o tom, jestli se do podobného projektu pustíte se svými dětmi také, můžete zkusit vytvořit třeba originální novoročenky. A pokud bude tahle činnost děti bavit, určitě přidejte další barvičky a neomezujte se jen na zimní motivy.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také