Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Malý prostor? Vytvořte si z něj skvělé XXL bydlení!

Říká se, že co je malé, to je hezké. A je to pravda! Dokonce i když máte pocit, že žijete v krabici od bot, můžete z malého prostoru vykouzlit větší a stále stejně útulné bydlení. Jak? Zvládnete to jednoduše díky našim trikům.
Vydáno: 31.08.2018
Jak nafouknout malý prostor?
Autor: Pinterest.com Jak nafouknout malý prostor?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1. Vyměňte jídelní stůl


Klasické hranaté stoly jsou sice fajn, ale ostré rohy zabírají zbytečně moc místa. Věnujte svůj stůl babičce na chalupu, a pořiďte si raději kulatý nebo oválný. Budete překvapení, kolik prostoru se kolem něj vytvoří. Třeba i na další židli, když k vám přijde na večeři celá rodina!

Kolem kulatého stolu budete mít víc místa na židle i jiné posezení.
Autor: Pinterest.com/AmberBass Kolem kulatého stolu budete mít víc místa na židle i jiné posezení.

2. Získejte víc prostoru


Montování televize na zeď začalo být moderní už před lety, a naštěstí pro vás tenhle trend ještě bytové designéry neomrzel. Tak se jimi inspirujte! Když si necháte televizi připevnit na zeď, získáte tím další prostor na podlaze. Můžete si sem pořídit hezkou skříňku, díky které získáte další úložný prostor. A toho není v malém bytě nikdy dost!

Televize připevněná na zdi vytvoří další prostor na podlaze.
Autor: istock.com Televize připevněná na zdi vytvoří další prostor na podlaze.

3. Pořiďte si pracovní stůl


Určitě by bylo krásné mít velkou pracovnu, jako mívají v luxusních sídlech z románů Agathy Christe. Vy jste ale rádi, když si máte vůbec kam sednout, natož pracovat! Co s tím? Poohlédněte se po chytrém úložném systému s lištami, které připevníte na zeď, a na ně libovolně umístíte poličky, které potřebujete. Menší deska, kterou na ně také umístíte, vám pak poslouží jako pracovní stůl.

 

4. Kupte správnou postel


Pořiďte si tak zvanou denní postel, v našem případě spíš rozkládací pohovku. Během dne z ní budete moct pohodlně koukat na televizi nebo na ni usadit návštěvu, večer se promění v klasickou postel na spaní. Ušetříte tím spoustu místa!

Jak využít ráno?

Využijte ráno smysluplně: 10 nápadů, jak neplýtvat časem a stihnout víc věcí

Investujte do kvalitní matrace.

Vyberte si kvalitní matraci. Přestanou vás bolet záda a konečně se vyspíte

5. Vytvořte zóny


Přemýšlejte o tom, co a kde ve svém malém bytě děláte. Kde pracujete, jíte, relaxujete a spíte? Pokud je to jen trochu možné, vytvořte pro všechny tyto činnosti malé zóny. Můžete je oddělit záclonou, strategicky umístěným stolem a židlí, nebo třeba i volbou barvy na zdi. Budete tak mít pocit, že všechno má svůj jasně daný řád a prostor pro bydlení se i opticky zvětší.

6. Myslete víceúčelově


Existuje celá řada věcí, které můžete využít hned na několik věcí najednou. Vhodně vybraný jídelní stůl vám poslouží stejně jako pracovní, taburet se báječně hodí na sezení, ale i jako stolek k pohovce, a dokonce i jako úložný prostor. Myslete chytře a určitě přijdete na to, jak váš malý prostor efektivně využít.

 

7. Vyzkoušejte zrcadla


Je to jeden z nejznámějších triků. Pokud vám to prostor dovolí, namontujte na stěny zrcadla. Ta váš byt opticky zvětší a rozjasní. Pokud už místo na zrcadla nemáte, můžete je připevnit i na dveře skříní nebo si pořídit vestavěné skříně se zrcadlovými dveřmi.

Zrcadla jsou vaším nejlepším pomocníkem v optickém zvětšení prostoru.
Autor: Pinterest.com Zrcadla jsou vaším nejlepším pomocníkem v optickém zvětšení prostoru.

8. Vsaďte na větší nábytek


Na první pohled se to sice nezdá, ale menší počet větších kusů nábytku dokáže prostor opticky zvětšit. Jen si to představte: hezký stůl, pohovka a skříňka budou určitě vypadat v malé místnosti lépe než spousta malých kousků, o které budete zakopávat.

9. Volte světlé barvy


Je to klasika, na kterou ale bohužel řada lidí často zapomíná. Světlé barvy prostor opticky zvětšují, zatímco tmavé ho dělají mnohem stísněnější. Dobře si tedy promyslete, jaký odstín malby i nábytku zvolíte. Velkou službu vám můžou udělat například i světlé závěsy u oken.

10. Nechte si poradit


Určitě uděláte dobře, pokud si na organizování malého prostoru přizvete odborníky. Na zakázku vyrobené vestavěné skříně i nábytek můžou udělat s vaším bytem hotové zázraky. Když se navíc podaří, aby se většina z nich držela co nejvíc u zdí (a vzhůru směrem ke stropu), budete mít na zemi opět místo navíc.

Jak vytvořit perfektní domov?

10 kroků k opravdovému domovu: Zařiďte si perfektní bydlení sami

Zařizujeme svůj první byt.

Stěhování do prvního bytu: 10 tipů, jak si ho stylově vyzdobit

(MB)

Článek je zařazen v: malý byt , malý prostor , málo místa , obývací pokoj , ložnice , inspirace , XXL , triky , bydlení , zařízení bytu
Reklama