návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Stěhování do prvního bytu: 10 tipů, jak si ho stylově vyzdobit

skrivaa , Vydáno: 16.08.2018
Zařizujeme svůj první byt.
Autor: istock.com Zařizujeme svůj první byt.
Holé bílé stěny, malá lednička, zaprané prostěradlo, pračka z druhé ruky… Bydlení na koleji nebo spolubydlení se spolužáky už máte naštěstí za sebou. Pomalu klepete na dveře nového bytu a v každé volné chvilce přemýšlíte, jak si ho zařídit. Máme pro vás 10 tipů, které vaše bydlení povýší na zcela novou úroveň.

reklama

Koberec coby umělecké dílo

Pokoje, které jsou dekorovány více vrstvami, tedy i koberci, působí mnohem více sofistikovaně než ty jednorozměrné. Koberce představují jednoduchý způsob, jak rozbít jednolitý prostor a definovat tak jednotlivé oblasti právě v rámci této plochy. Využijte rozličné barvy, vzory a textury.

Co že vám v bytě ještě chybí? Nezapomněli jste třeba na koberečky, které dokáží rozbít jednolitý prostor?
Autor: istock.com Co že vám v bytě ještě chybí? Nezapomněli jste třeba na koberečky, které dokáží rozbít jednolitý prostor?

Textilní závěsy

Co je znakem vaší vyspělosti? Materiál, z něhož jsou vyrobeny závěsy ve vašem bytě. Pokud už nejsou z plastu nebo z papíru, gratulujeme. Pokročili jste na další metu. Aby vaše místnosti vypadaly honosněji a elegantněji, použijte textilní závěsy.

Barevné, ale ne bláznivé

Pokud má váš byt neutrální základ, osvěžte ho barvami, které ho perfektně prozáří. Nebojte se jich, protože díky neutrálnímu základnímu odstínu můžete využít i více barev, nejen jednu nebo dvě. A rozhodně si pak nebudete připadat jako Alenka v říši divů.

Pokuste se vyhnout šedi, která je sice elegantní, ale většinou velmi neosobní. Pohrajte si s různými barevnými kombinacemi, které dodají novému bytu šmrnc.
Autor: istock.com Pokuste se vyhnout šedi, která je sice elegantní, ale většinou velmi neosobní. Pohrajte si s různými barevnými kombinacemi, které dodají novému bytu šmrnc.

Nešetřete na ložnici

Když se po náročné práci vrátíte domů, netoužíte po ničem jiném než po dokonalé relaxaci. Tu vám poskytne „vymazlená“ ložnice. Investujte do pohodlné matrace, měkkých koberečků, příjemných materiálů a spousty nadýchaných polštářů.

Domácí galerie

Přestože jste připraveni udělat si ze stěny osobitou galerii, zapomeňte na tu, kterou jste měli na koleji. Nebojte se, nemusíte mít desetitisíce, abyste si nazdobili vkusně zeď. Můžete se inspirovat dekorem typu DIY.

Pokojový parfém.

DIY: Vytvořte si luxusní pokojový parfém za pár korun. Domov provoní růží a esenciálními oleji

Tabule do kuchyně

DIY: Tabule do kuchyně je stylovou dekorací i praktickým pomocníkem. Návod, jak si ji vyrobit

Budiž světlo

Nepodceňujte osvětlení. Mělo by mít dostatečnou intenzitu, abyste tam neměli temno a neútulně, a zároveň by mělo dokreslovat zbytek interiéru. Pokud toužíte po decentním designu, můžete zvolit alespoň výraznější barvu.

Jedině postel s čelem

Nejde jenom o to, že bude čelo postele středobodem ložnice, ale zároveň je to velký posun od bydlení na koleji. A co víc? Už nikdy si nebudete muset opírat hlavu o chladnou zeď.

Pokud preferujete něco méně typického, pohrajte si s různými dekory odlišných velikostí. Tím dosáhnete dramatičtějšího efektu.
Autor: pinterest.com/DarcyWebber Pokud preferujete něco méně typického, pohrajte si s různými dekory odlišných velikostí. Tím dosáhnete dramatičtějšího efektu.

Zesvětlete

Co dokáže nejvíce ovlivnit velikost vašich pokojů? V první řadě barva. Využijte světlých odstínů, abyste je opticky zvětšili. Případně využijte horizontální proužky v o něco tmavších odstínech, než je barva základová.

Rozděl a panuj

Bydlíte ve studiu nebo větší garsoniéře? Rozdělte si prostor na více obytných zón, kdy každá z nich bude představovat jinou místnost. K tomu můžete využít např. knihovnu, regál, větší pokojové květiny nebo třeba pohovku.

I jeden jediný pokoj můžete rozčlenit na více funkčních „místností“, třeba pomocí velké police.
Autor: istock.com I jeden jediný pokoj můžete rozčlenit na více funkčních „místností“, třeba pomocí velké police.

Odvažte se

Zkuste experimentovat. Zvolte výrazné vzory, např. tapety, v menších místnostech typu koupelna. Případně je použijte alespoň v jednom koutě nebo na jedné stěně většího pokoje.

Ložnice je jedním z míst, kam moderní květinové vzory dostaneme naprosto bez problémů. Třeba na povlečení, přehozech nebo závěsech.

Květinové vzory v interiéru: Pozvěte domů barvy, svěžest i exotiku

Inspirujte se!

INSPIRACE: Jak oživit ložnici? Nádhernou tapetou! 11 nápadů, které z ložnice udělají romantické místo

(ŠP)

reklama

Článek je zařazen v: výzdoba , dekorace , byt , první byt , stěhování , barvy v interiéru , Osvětlení , nábytek , ložnice , koberec , závěsy , bytový textil

reklama

Přečtěte si také