návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Máte doma prvňáčka? Udělejte pro něj v dětském pokoji tyto tři důležité zóny

skrivaa , Vydáno: 28.08.2018
Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?
Autor: Pinterest.com Jak zařídit dětský pokoj pro prvňáčka?
Zahájení školní docházky bývá náročné jak pro malého prvňáčka, tak i pro jeho rodiče. Usnadněte svému dítěti příchod do školy tím, že novým povinnostem přizpůsobíte jeho dětský pokoj. Měly by se v něm prolínat tři důležité zóny.

reklama

Předškoláček potřeboval hlavně místo na hraní a volný koberec, ale s příchodem do první třídy bude třeba dětský pokoj přeorganizovat.

Hraní musí ustoupit školním povinnostem nebo se minimálně podělit o pozornost malého školáka.

Pokud mu doposud stačil dětský stoleček na malování, malý student už potřebuje správný psací stůl a dobrou židli. Také ukládací prostory na knihy a sešity. Nejde ani tak o to, že by v první třídě studoval jak před maturitou, ale zakládáte mu na dobré učební návyky, které si s sebou ponese. A dáváte novým pokojíkem najevo, že už se posunul do nového životního levelu. Do pozice školáka!

Prvňák je pořád ale ještě malé dítě, takže stále myslete na jeho bezpečí. Nový pokojík by měl mít tři zóny, které se pokuste trochu oddělit.

Zóna na učení

Ta bude nová. Obsahuje hlavně stůl a židli, dobré osvětlení a poličky na ukládání.

Důležitý je dostatek světla.
Autor: Pinterest.com Důležitý je dostatek světla.

Trvejte na udržování pořádku a prvňákovi pomáhejte stůl pravidelně uklízet! Psací stůl pak umístěte k oknu, aby na pracovní plochu dopadalo co nejvíce denního světla. Pokud ale z nějakého důvodu není možné postavit stůl delší stranou pod okno, řiďte se tím, jakou rukou dítě píše: pravákovi nechte slunce dopadat na pracovní plochu z levé strany, levákovi zprava.

Hodit se bude velká nástěnka, která pomůže při učení jako máloco. Dejte na ni papírové hodiny, písmena a čísla a klidně také srozumitelný rozvrh. Do studijní zóny dejte žlutou barvu, na stěnu, závěsy nebo klidně na pracovní desku. Žlutá podporuje učení, inteligenci a přináší energii. V pokoji my mělo být kolem 20 stupňů, aby se dítěti dobře učilo.

Dětský pokoj by měl poskytnout dostatek místa na zábavu, učení, ale i na pohodlné ukládání všeho potřebného.

Máme doma školáka. 12 skvělých vychytávek, které vylepší dětský pokoj

Zařiďte dětský pokoj podle Feng Shui.

JAK NA TO: Dětský pokoj podle Feng Shui

Zóna na hraní

Ta se poněkud zmenšila, pravda, ale nevadí. Dítě musí pochopit, že hraní je stále důležitou součástí jeho života, ale už ho musí střídat s učením a školou. Rozhodně nerušte hrací kout! Je pro prvňáka stále velice důležitý! Přeberte ale společně všechny hračky a udělejte značnou redukci. Batolecí věci dejte už pryč a nechte hračky, které se hodí do věku školního dítěte. Pořiďte nové, zajímavé knížky a nové hry s edukativním podtextem. Hrací koutek zachovejte veselý a barvený s teplou podložkou, na které dítě může sedět!

Pohrajte si s barvami!
Autor: Pinterest.com Pohrajte si s barvami!

Zóna na spaní

Pravidlo číslo jedna je, že v posteli se neučí! Dítě musí mít svoji bezpečnou relaxační zónu, kde se mazlí s rodiči, spí a odpočívá, kde má klid a kde se čtou večer maximálně pohádky. Žádná násobilka před spaním, to platí i pro rodiče. Postýlku, pokud je moc malá, vyměňte za postel pro dítě školního věku, uvidíte, jak bude prvňák nadšený. Nezapomeňte na noční lampičku, kdyby si chtěl večer sám louskat knížky. Postel umístěte na klidné místo pokoje, dál od “studijního koutku”, máte-li možnost.

Kreativní dětský pokoj podpoří rozvoj vašeho dítěte.
Autor: istock.com Kreativní dětský pokoj podpoří rozvoj vašeho dítěte.

(KU)

reklama

Článek je zařazen v: dětský pokoj , první školní den , škola , prvňáček , učení , zařízení dětského pokoje , nábytek , děti

reklama

Přečtěte si také