Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Na australském pobřeží se střetla minulost se současností

Když nekupujete všechno nově.
Vydáno: 27.03.2016
Zelená křesílka u jídelního stolu byla vyhozená na ulici
Zelená křesílka u jídelního stolu byla vyhozená na ulici Autor: houzz.de
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cherilynne a Ashley Kempovi v domě u zálivu v Melbourne spojili lásku k moři se zálibou ve stylu 60. a 70. let. Podívejte se, co všechno lze pořídit z druhé ruky či dokonce ze skládky.

Manželé renovovali převážně sami a podle Cherilynných představ o výjimečném bydlení. „Když si pořídíte dům a zařídíte jej podle sebe a obklopíte se v něm věcmi, které milujete, pak váš dům převezme část vaší osobnosti a vašeho stylu,“ vysvětluje své důvody, proč si zakládá na osobitém bydlení.

60. léta zasáhla v podobě věšáku i dětský pokoj Foto:

Dům si Kempovi vybrali ze stejných důvodů a k renovaci přistoupili stejným způsobem jako mnoho jiných lidíšli do většího a napřed bourali příčky. „Okamžitě mě zaujaly vysoké stropy a široká chodba. Bylo ale jasné, že si dům vyžádá spoustu naší pozornosti,“ vybavuje si první dojmy. Protože původně stanovený rozpočet padl na základní věci, rekonstrukce se o několik let protáhla. „Podlahy a střecha měli přednost před dekoracemi,“ upřesňuje Cherilynne. Když došlo i na nábytek a další zařízení, nevyhýbali se nákupům přes server e-bay. Po několika měsících tam našli skříňku do obývacího pokoje podobnou té, kterou si Cherilynne pamatuje z domova ze svého dětství.

Podobně jako další dekoratéři i majitelé tohoto domu objížděli čtvrť v den, kdy komunální služby odvážely rozměrné vyhozené věci. Zelená křesílka u jídelního stolu pocházejí z jedné takové lovecké výpravy. „Mám ráda trochu ztřeštěné barvy a baví mě kombinovat nábytek, aby styl nebyl v až tak přísné linii. A taky potřebujeme, aby nábytek něco vydržel. Naši dva malí chlapci na všechno s rozběhem skáčí, takže použité věci jsou pro nás optimální,“ uzavírá praktickou douškou.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Oválné linie pohovky, křesel i židlí v jídelně příhodně kontrastují s hranatým prostorem

Propadl stylu 60. let. Designér mu podle toho zařídil byt

Neutrální spojení modré s bílou dokáže být i veselé. Jen se podívejte na tuto malou kuchyňku!

Inspirace: 20 modrobílých kuchyní, které vás vezmou do Středomoří

Článek je zařazen v: Styl 70. let
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama