Bydlení

27. března 2016 06:00

Markéta Zídková

Na australském pobřeží se střetla minulost se současností

Když nekupujete všechno nově.

Cherilynne a Ashley Kempovi v domě u zálivu v Melbourne spojili lásku k moři se zálibou ve stylu 60. a 70. let. Podívejte se, co všechno lze pořídit z druhé ruky či dokonce ze skládky.

Manželé renovovali převážně sami a podle Cherilynných představ o výjimečném bydlení. „Když si pořídíte dům a zařídíte jej podle sebe a obklopíte se v něm věcmi, které milujete, pak váš dům převezme část vaší osobnosti a vašeho stylu,“ vysvětluje své důvody, proč si zakládá na osobitém bydlení.

Dům si Kempovi vybrali ze stejných důvodů a k renovaci přistoupili stejným způsobem jako mnoho jiných lidíšli do většího a napřed bourali příčky. „Okamžitě mě zaujaly vysoké stropy a široká chodba. Bylo ale jasné, že si dům vyžádá spoustu naší pozornosti,“ vybavuje si první dojmy. Protože původně stanovený rozpočet padl na základní věci, rekonstrukce se o několik let protáhla. „Podlahy a střecha měli přednost před dekoracemi,“ upřesňuje Cherilynne. Když došlo i na nábytek a další zařízení, nevyhýbali se nákupům přes server e-bay. Po několika měsících tam našli skříňku do obývacího pokoje podobnou té, kterou si Cherilynne pamatuje z domova ze svého dětství.

Podobně jako další dekoratéři i majitelé tohoto domu objížděli čtvrť v den, kdy komunální služby odvážely rozměrné vyhozené věci. Zelená křesílka u jídelního stolu pocházejí z jedné takové lovecké výpravy. „Mám ráda trochu ztřeštěné barvy a baví mě kombinovat nábytek, aby styl nebyl v až tak přísné linii. A taky potřebujeme, aby nábytek něco vydržel. Naši dva malí chlapci na všechno s rozběhem skáčí, takže použité věci jsou pro nás optimální,“ uzavírá praktickou douškou.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také