Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nádhera: Vietnam si postaví univerzitu utopenou v zeleni

Džunglí porostlé město dávno zaniklé civilizace bude připomínat areál soukromé vysoké školy ve vietnamském Ho Či Minově Městě.
Vydáno: 21.10.2015
Pater přibývá směrem k rohům areálu, který tak získává atypický vzhled.
Pater přibývá směrem k rohům areálu, který tak získává atypický vzhled. Autor: Dezeen.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle návrhu tamního architektonického studia Vo Trong Nghia Architects má na pozemku o rozloze 22 tisíc m2 vyrůst stavba ostře kontrastující s tím, co někdejší Saigon z hlediska urbanismu a architektury nabízí.

Hlavní úlohu přitom hrají stromy, které budou doslova všude – na střechách, terasách, balkonech, vnitřních prostranstvích. Areál kampusu soukromé univerzity FPT bude mít půdorys obřího obdélníku, jehož stěny se budou směrem k rohům stupňovitě zvyšovat. Základní tvar budovy tak bude v přímém protikladu s výškovými budovami typickými pro okolní zástavbou osmimilionového Ho Či Minova Města.

Takhle to vypadá, když zeleň ovládne město.
Takhle to vypadá, když zeleň ovládne město.
Dezeen.com

Architekti z Vo Trong Nghia Architects mají se zelení dostatek zkušeností – mezi jejich realizace patří hotel pokrytý popínavými rostlinami nebo dětská školka se zahradou na střeše. Univerzitní areál by měl podle nich získat díky zeleni dostatek stínu a mimo jiné tak ušetřit na klimatizaci. Kapacita areálu je až 5000 studentů, kteří by zde měli studovat a bydlet zároveň.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

9Hours, Kjóto, Japonsko. Sci-fi hotel v hlavním městě Japonska je nazvaný podle nejčastější délky pobytu svých hostů: 1 hodina na sprchu, 7 hodin spánku, 1 hodina na odpočinek

Nejmenší hotely na světě. Spali byste v klidu ve spací kapsli?

Každý katamarán bude disponovat ubytovací kapacitou pro 2 až 4 osoby

Plovoucí hotel v Srbsku nabídne pokoje, s nimiž půjde odplout

Spolupráce studentů a jejich mentorů se zadařila

Alpskou chatu navrhli studenti Harvardu


Článek je zařazen v:
Reklama