Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nalepte svému psovi známku. Třeba s QR kódem

Ještě jste svému pejskovi nepořídili známku? Tak byste to měli co nejdřív napravit, je to totiž nejrychlejší způsob předání informace každému, kdo vašeho zaběhnutého tuláka najde.
Vydáno: 14.09.2014
Známka je spolehlivý způsob, jak předat každému, kdo najde zaběhnutého psa, kontaktní informace o jeho majiteli
Autor: Thinkstock Známka je spolehlivý způsob, jak předat každému, kdo najde zaběhnutého psa, kontaktní informace o jeho majiteli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Jmenuji se Bert, bydlím v ulici Slunečná a venčím se sám,“ zhruba takový vzkaz jsme kdysi našli na obojku jezevčíka, který si to pelášil po chodníku a jeho páníček nebyl nikde v dohledu. Je to trochu netypický příklad, ale ilustruje, jak můžete i vy komunikovat s těmi, kteří vašeho zatoulaného psa najdou. Čip, který má v současné době pod kůží většina hlavně městských psů, je výborná věc, ale uvědomte si, že údaje z něj přečte jen ten, kdo je vybaven speciální čtečkou.

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

To samé platí i pro další moderní technologie, například QR kódy, které některé firmy už i našim majitelům psů nabízejí – ne každý má chytrý telefon, ne každý si s načtením kódu poradí, proto doporučujeme i ke QR kódu přidat telefonický kontakt. Digitalizovaná psí známka má ale určitě svoje výhody. Jednou z nich je například propojení s internetem a sociálními sítěmi, kde můžete rychle sdílet starost o zaběhnutého psa. Navíc v případě, že se vám pes ztratí a někdo načte kód, dostanete ihned informaci o čase a místě, kde k tomu došlo.

Co je QR kód
QR kód (anglicky: QR Code) je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Zkratka vychází z anglického „Quick Response“, tedy kódy rychlé reakce. QR kód dokáže zakódovat mnohem větší množství dat, než klasický EAN čárový kód. Jestliže chcete číst QR kódy, musíte mít mobilní telefon s fotoaparátem a nainstalovanou čtečku QR kódů. QR kódy vám umožní rychlý přenos informací do mobilu.
Zdroj: Wikipedia.org a Seznam.cz

Vraťme se ale ke staré dobré klasice, tedy známce s vyrytými kontakty, kterou můžete pojmout i jako módní doplněk vašeho miláčka. Na trhu jsou známky různých tvarů a z různých materiálů, tuzemské e-shopy jich nabízejí nekonečné množství. Na většině z nich můžete vyplnit formulář a zároveň s objednávkou odeslat požadavek na podobu textu, kterou vám na rub známky vyryjí. Určitě by tam mělo být jméno vašeho čtyřnohého kamaráda a vaše telefonní číslo, ideální je uvést číslo i dalšího páníčka. Pokud má váš pes alergii nebo jiné zdravotní problémy, zvolte typ známky, na kterou dostanete i tyto informace, vhodné jsou štítky na obojky nebo kapsičky či kapsle, do kterých můžete vložit vzkaz na lístečku.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

To není jen pelíšek, ale i hračka, kočka se v něm může kutálet

Pět pravidel, jak připravit byt na kočku


Článek je zařazen v:
Reklama