Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Pět pravidel, jak připravit byt na kočku

Pokud se do své domácnosti chystáte vzít kočku, předejděte zkáze několika protiopatřeními.
Vydáno: 30.05.2014
To není jen pelíšek, ale i hračka, kočka se v něm může kutálet
Autor: http://www.thecatball.com/ To není jen pelíšek, ale i hračka, kočka se v něm může kutálet

Chystáte se pořídit kočku? Stejně jako když se vám má narodit miminko, je dobré se na to připravit.

1. Předně zvažte, zda si nepořídit koberec, sedačku nebo alespoň deku či polštáře v barvě vaší kočky. Všudypřítomné chlupy pak budou méně vidět.

2. Kočky mají rády výhled z okna na stromy, kde bydlí ptáčkové, takže potřebují široký parapet, odkud by je mohly pozorovat. Ovšem pozor na okna. I tlustý líný kocour zůstává šelmou a kdykoli se v něm může vzbudit tygr, který bude chtít opeřeného letce za oknem opravu ulovit. Před zkázou zvíře ochrání jedině zavřené okno nebo síť. Totéž platí o balkonu.

3. Kočce pořiďte šplhadlo i škrabadlo; lze je vyrobit i z nějaké roury omotané pevně provazem. Pokud si na ně zvykne už od kotěte, nebude vám pak drápat nábytek (i když úplně se tomu nevyhnete).

4. Pozor dejte na jedovaté květiny. Kočky okusují vše zelené, proto zvířeti raději předhoďte drn v květináči. Hlínu v těch ostatních pokryjte oblázky, aby se v nich kočka nehrabala. Tím ale výčet nutného minima nekončí.

5. Splachovací toaleta (např. CatGenie) vám ušetří práci s kupováním a vyměňováním steliva. Přístroj se tvarem podobá běžnému záchodu pro lidi, je ovšem vyplněný plastovými granulemi. Po použití se obsah toalety vyčistí mechanicky i tekoucí vodou smíchanou s dezinfekcí a granule se vysuší. Tato legrace je ze všech kočičích propriet asi nejdražší, stojí přibližně deset tisíc korun.

Navzdory poučce o tom, že kočce stačí na vyspání starý hadr a namísto hračky za 800 korun si často vyhraje lépe s kartonovou krabicí, v níž byla věc zabalena, přinášíme níže malý přehled nápaditých kočičích pelechů a škrabadel.

 

Mohlo by vás zajímat:

 

V této pohovce má pejsek vše po ruce

Vymazlené pelíšky pro pejsky. Který si vyberete?

Stačil by kus masa jen tak, ale takto je to stylovější

Nepodceňujte výběr psí misky. Nechcete přece, aby kvůli ní váš pes zemřel

Článek je zařazen v:
Speciály: Domácí mazlíčci

reklama