Bydlení

4. června 2018 11:12

Tereza Javorová

Naskočte na vlnu letní verze hygge a pusťte si pohodu do bytu i na terasu

Kdo by nemiloval hygge? Nečekejte na zimní vánice a vykouzlete si jeho letní verzi, se kterou si užijete nejpohodovější léto svého života!

Současný fenomén životního stylu zvaný hygge máme spojený s tlustými ponožkami, plápolajícím krbem, huňatými dekami, horkými nápoji a brzkými dlouhými večery.

Víte, že si hygge nemusíte užívat jen v zimě? Zamilujte se do jeho letní verzi! Jaké rekvizity a designové vychytávky budete na horké měsíce potřebovat?

Vyladěný balkon

Nebo terasu či zahradní kout, chcete li. Prostě čím disponujte. V létě si z terásky nebo balkonu udělejte oázu večerní pohody, ať je prostor velký jakkoli. Stačí pár polštářů, zelených rostlin, světýlek a letní hygge oáza je na světě.

Foto: Pinterest.com

Svíčky

Svíčky se skvěle hodí nejen v zimě, ale i v létě! Zvláště až budete večer popíjet drinky s přáteli. Jen jim dejte nový punc a styl. Neměly by v žádném případě připomínat vánoční svátky a horskou chalupu, ale noc na pláži. Obložte je kamínky a zapíchněte do vrstvy mořského písku!

Foto: Pinterest.com

Letní deky

Ano, i v létě se bude hodit deka! Až zavoní večer a horké slunce zapadne, budete rádi, že na vás nějaká čeká. Jen vyměňte zimní vlněné a chlupaté varianty za lehké a nekousavé látky, které vás zahřejí jen tak akorát. Naaranžujte je do plážového koše, budou neodolatelné!

Foto: Pinterest.com

Tropická koupelna

Možná máte koupelnu jako dlaň, ale tím se nenechte odradit! Stačí pár tropických rostlin, plátěných bílých ručníků a dekorací z exotického dřeva a vše je připraveno na koupel v tropickém stylu!

Foto: Pinterest.com

Kouzelné lucerny

Nemusíte čekat na výjimečný večer nebo oslavu, abyste si užili krásu rozvěšených luceren. Rozsviťte si je prostě jen tak pro svůj dobrý pocit. Seženete je v obchodech s dekoracemi, ale i v bazarech nebo vetešnictvích, a vůbec nevadí, když bude každá jiná.

Foto: Pinterest.com

Retro kolo

Hygge vůbec nemusí probíhat jen v leže, jde přece o pocit pohody a vnímání krás života. Proto se do letního hygge parádně hodí i kolo. Nejlépe trochu retro, s košíkem na dobroty. Pokud se vám na něm nechce jezdit, můžete ho směle využít jako super dekoraci na terasu.

Foto: Pinterest.com

Bylinky

Jaké by bylo letní hygge bez vůně bylinek? Polovičaté! I když nemáte zahradu, bylinky se skvěle pěstují na kuchyňském okně a voní jako sen. Stačí natáhnout ruku a utrhnout čerstvou mátu, pažitku nebo majoránku…

Foto: Pinterest.com

Houpací síť

Čím je zimnímu hygge pohovka u krbu, tím je letnímu hygge houpací síť. Kde jinde si chcete číst pokleslé milostné romány, dědečkovy rodokapsy nebo prokleté básníky?

Foto: Pinterest.com

Nespoutané květiny

V létě by to bez nich absolutně nešlo! Pokud si chcete užít dokonalé letní hygge, zapomeňte na květinářství na růžku, kde se balí astry do celofánu. Květiny musí být nespoutané, organické, polodivoké, zábavné a kypící životem. Spojte neotřelé kombinace, luční kvítí se zahradními kráskami, růže s větvemi keřů. Nechte prostor fantazii, na dokonalé aranžmá se nehraje.

Foto: Pinterest.com

Světlé a lehké

Mluvíme o látkách v interiérech. Inspirujte se plážovými domky, koloniálním stylem nebo severským designem, kde si potrpí na lehkost, světlé barvy a čisté linie. Poohlédněte se po bavlně, plátnu, lnu a dejte vale polyesteru a krepovému povlečení s ďábelským designem z osmdesátých let!

Foto: Pinterest.com

(ku)

Další články:

Podobné články


Přečtěte si také