Vánoce

9. prosince 2016 14:03

Markéta Zídková

Návod: Vyrobte si vánoční ozdoby ze starých CD nebo víček od plechovek

Zkraťte dětem čekání na Ježíška, vyrobte si společně vánoční ozdoby.

Vánoce jsou tu co nevidět, a i když nám dospělým ten čas utíká, protože máme před svátky mnoho a mnoho povinností, dětem čas běží pomaleji. Co takhle jim to čekání zkrátit třeba tím, že si s nimi vyrobíte nějaké ozdoby na vánoční stromeček? Společně strávíte příjemné odpoledne a ještě budete mít stromeček ozdobený podle svého.

Co budete potřebovat na vánoční kouli

- polystyrenovou kouli (v tomto případě asi 5 cm v průměru, ale mohou být i větší)- lepicí pistoli- nůžky- stará cédéčka

V každé domácnosti jsou desítky starých, poškrábanýh cédéček, které skladujeme jen z nostalgie. Zbavte se jich, stejně už z nich hudbu nikdy pouštět nebudete. Ale nevyhazujte je všechny, pár si jich nechte, abyste si mohli vyrobit tyhle super vánoční koule. Cédéčka rozstříhejtena malé kousky, asi půl centimetru velké.

Dejte si rozehřát lepicí pistoli. Na polystyrenovou kouli začněte lepit rozstříhané kousky CD, a to lesklou stranou nahoru. Mezi jednotlivými kousky nechte asi milimetrovou mezeru, někde klidně trošku větší, bude-li to potřeba. Lepidlo schne opravdu rychle, jen dejte pozor, ať si vy nebo děti neulepíte prsty, protože jde špatně dolů.

Pokračujte kousek po kousku, dokud nebude polepená celá koule.

Co potřebujete na výrobu koule z víček od plechovek:

Na výrobu druhé ozdoby se budete muset trošku připravit a hodí se, pokud máte ve svém okolí náruživého konzumenta limonád nebo piv v plechovce. Budete totiž potřebovat asi 50 těchto kovových víček. Dále také:- polystyrenovou kouli- lepicí pistoli

Začněte lepit víčka od spodku koule směrem nahoru. Víčka lepíme širší stranou směrem dolů, úplný spodek koule nebude zcela přelepen. Aby však neprosvítal bílý polystyren, můžete tam nějaká víčka naaranžovat.

Víčka lepíme postupně v pruzích, až bude celá koule polepená. Hotovo!

(kor)

Sdílejte článek

Přečtěte si také