Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Navzdory zkoseným stěnám vykouzlil architekt z podkroví příjemné bydlení pro mladou rodinu

Zařídit komfortní bydlení pro tříčlennou rodinu v malém prostoru se zkosenými zdmi se zdá takřka nemožné. Ale nakonec...
Vydáno: 11.02.2016
Protažená skříň, která je součástí architektem navrženého regálu, opticky odděluje obývací část od zádveří
Protažená skříň, která je součástí architektem navrženého regálu, opticky odděluje obývací část od zádveří Autor: Philippe Demougeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na skromné ploše tohoto bytu v podkroví jednoho staršího pařížského domu bylo původně 5 samostatných pokojů. Současní majitelé všechny koupili, vybourali příčky a architekt jim na takto vzniklém prostoru navrhl jejich nový byt o skromné výměře 65 m².

Zadání bylo smělé: do tohoto daného prostoru se měla vejít ložnice se šatním koutem a přilehlou koupelnou, dětský pokoj, dvě obývací zóny, další koupelna a částečně otevřená kuchyně. Jak se tohle mohlo povést?

Sezení dotváří stolní lampa ve stylu 70. let z žíhaného bronzu
Sezení dotváří stolní lampa ve stylu 70. let z žíhaného bronzu
Philippe Demougeot

Díky tomu, že ne všechny místnosti mají okna do ulice, jde o velmi klidný byt, který je navíc také velmi světlý.

Kuchyňský kout od jídelny a obývací zóny odděluje skleněná přepážka kotvená přímo do pracovní desky. Díky tomuto řešení je u jídelního stolu dostatek denního světla. Černobílá kuchyně ladí se zbytkem bytu. V obývací části majitelka, která je sama bytovou designérkou, zkombinovala hnědý dřevěný konferenční stolek s kobercem v khaki odstínu. Pohovku a křesla volila záměrně bílé. „Chtěla jsem tak předejít tomu, že by se už tak malý obývák, navíc se šikmou stěnou, opticky ještě více zmenšil,“ vysvětluje.

Regál v obývací části navrhl architekt, který zabil dvě mouchy jednou ranou. Řeč je o protažené spodní skříni, která opticky odděluje obývací část od zádveří.

V ložnici rodičů se podařilo na plochu 20 m² vměstnat koupelnu i šatní skříně. Jen o málo menší dceřin dětský pokoj vyniká příhodnou kombinací odstínů a zaujme možná i nevšedním uskladněním hraček v rozměrných pytlích.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy.

Inspirace: Kuchyně v podkroví jsou útulné a mohou být i obrovitánské!

 Architektovi se v této koupelně podařilo skvěle vložit moderní styl do podkroví staršího domu.

Inspirace: 12 úžasných koupelen přímo pod střechou

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama