Bydlení

11. února 2016 06:00

Markéta Zídková

Navzdory zkoseným stěnám vykouzlil architekt z podkroví příjemné bydlení pro mladou rodinu

Zařídit komfortní bydlení pro tříčlennou rodinu v malém prostoru se zkosenými zdmi se zdá takřka nemožné. Ale nakonec...

Na skromné ploše tohoto bytu v podkroví jednoho staršího pařížského domu bylo původně 5 samostatných pokojů. Současní majitelé všechny koupili, vybourali příčky a architekt jim na takto vzniklém prostoru navrhl jejich nový byt o skromné výměře 65 m².

Zadání bylo smělé: do tohoto daného prostoru se měla vejít ložnice se šatním koutem a přilehlou koupelnou, dětský pokoj, dvě obývací zóny, další koupelna a částečně otevřená kuchyně. Jak se tohle mohlo povést?

Díky tomu, že ne všechny místnosti mají okna do ulice, jde o velmi klidný byt, který je navíc také velmi světlý.

Kuchyňský kout od jídelny a obývací zóny odděluje skleněná přepážka kotvená přímo do pracovní desky. Díky tomuto řešení je u jídelního stolu dostatek denního světla. Černobílá kuchyně ladí se zbytkem bytu. V obývací části majitelka, která je sama bytovou designérkou, zkombinovala hnědý dřevěný konferenční stolek s kobercem v khaki odstínu. Pohovku a křesla volila záměrně bílé. „Chtěla jsem tak předejít tomu, že by se už tak malý obývák, navíc se šikmou stěnou, opticky ještě více zmenšil,“ vysvětluje.

Regál v obývací části navrhl architekt, který zabil dvě mouchy jednou ranou. Řeč je o protažené spodní skříni, která opticky odděluje obývací část od zádveří.

V ložnici rodičů se podařilo na plochu 20 m² vměstnat koupelnu i šatní skříně. Jen o málo menší dceřin dětský pokoj vyniká příhodnou kombinací odstínů a zaujme možná i nevšedním uskladněním hraček v rozměrných pytlích.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také