Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejkrásnější mrakodrapy světa: Zvítězil návrh z Polska

Mrakodrap s iluzí pouště i moře, průsvitný mrakodrap anebo mrakodrapová chatrč. Na devátém ročníku mezinárodní soutěže návrhů, idejí a vizí pro život ve výškách bodovaly skutečné kuriozity.
Vydáno: 17.04.2015
Čestné ocenění se dostalo čínskému projektu Noah Oasis, který proměňuje ropnou plošinu v ekologický mrakodrap, který by čistil moře v místě ropného vrtu
Čestné ocenění se dostalo čínskému projektu Noah Oasis, který proměňuje ropnou plošinu v ekologický mrakodrap, který by čistil moře v místě ropného vrtu Autor: eVolo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vítězové devátého ročníku Skyscraper Competition soutěže pořádané americkým magazínem eVolo – potvrdily svéráz této soutěže. Na ní se porotě představují návrhy, které vzbuzují silné emoce, úžas a podiv. Nikoho přitom netrápí, že šance na jejich realizaci jsou z podstaty nulové.

Do letošního ročníku designéři a architekti z celého světa přihlásili 480 návrhů, z nichž osmičlenná odborná porota vybrala tři vítězné projekty a patnácti dalším udělila čestné uznání.

1. místo:

Klání vyhrál návrh čtveřice polských designérů sdružených do uskupení BOMP. Jejich Essence Skyscraper představuje městskou strukturu ve tvaru velice vysokého hranolu. Navenek všedně působící stavba uvnitř imituje jedenáct různých přírodních prostředí. Porotu nadchla paradoxní myšlenka, kdy mrakodrap uprostřed města by jeho obyvatelům a návštěvníkům skýtal možnost úniku z tohoto prostředí. Jednalo by se o jakýsi park, zvoucí do džungle, na moře a další místa, jako je poušť.

Prohlédněte si letošní návrhy:

2. místo:

Na druhém místě skončil návrh páru indických designérů Surakshy Bhatlaové a Sharana Sundara nazvaný Shanty-Scraper neboli Mrakodrapová chatrč. Návrh odkazuje na slum při městě Čennaj v indickém státě Tamilnád. Výšková budova by vzezřením snadno zapadla do okolního prostředí díky zrezlému vlnitému plechu a dalším zbytkům či odpadu po novostavbách. Plnil by rozmanité funkce od rezidenční přes rekreační až po komerční.

3. místo:

Třetí v pořadí skončil návrh Cybertopia ruského designéra Egora Orlova. Porota ocenila jeho futuristickou vizi města kombinující digitální svět s tím fyzickým. Cybertopia podle svého autora údajně roste a mění se podle aktuální potřeby.

(dah)

Mohlo b yvás zajímat:

Návrh vertikálního skleníku

Budeme za pár let pěstovat zeleninu v mrakodrapech?

Pozoruhodná je hlavně odvaha financovat bytový projekt, jehož stavba se prodražuje o 900 složitě vysázených stromů

Lesodrap: V Miláně vyrostl les do nebe

Česko posílá na EXPO 2015 do Milána les

Na prestižní EXPO 2015 v Miláně posílá Česko les

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama