Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejmenší kolo na světě? Vejde se i do šatní skříňky

Nejezdíte na kole jen proto, že ho nemáte kde odstavit a ani doma by nebylo kam ho dát? Nejmenší plnohodnotné skládací kolo na světě může stát i u botníku v paneláku a vejde se i do šatní skříňky.
Vydáno: 02.03.2015
Autorem této Helix skládačky je kanadský designér Peter Boutakis
Autor: archiv Helix Folding Bike Autorem této Helix skládačky je kanadský designér Peter Boutakis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cyklistika v českých městech je pouhá iluze, bezpečně odstavit kolo nelze ani před většinou koupališť nebo fit center. O to zajímavější je skládací bicykl, který můžete nosit všude s sebou. Je jím bicykl Helix kanadského designéra Petera Boutakise, který složíte takřka na velikost jeho kol. Úplně složený měří na výšku 58, příčně 63,5 a na šířku 23 cm. „Žádné jiné kolo na světě nelze složit na tak malý rozměr,“ ujišťuje Boutakis.

Přední i zadní kola jsou upevněna k rámu pomocí spirálovitých čepů, které ho umožňují sklopit směrem k lehkému titanovému rámu mezi kliky. Tlačítko pod sedlem odjistí zadní kolo z jeho pevné pozice, takže sklouzne dolů a spočine z jedné strany rámu. Přední kolo jezdec uvolní tlačítkem na hlavové trubce rámu (to je ta svislá nad přední vidlicí), a zatlačí ho zpátky do pozice na protilehlé straně rámu. Současně s tím se zhroutí na stranu i řídítka a pak už zbývá jen zasunout sedlo.

Strach, že něco z výše uvedeného nastane samovolně při jízdě, ale mít nemusíte. „Od začátku jsme kladli důraz na bezpečnost, zejména přední vidlice a představec drží zámek nanejvýš pevně,“ dušuje se kanadský konstruktér.

Kolo, které je ručně vyráběné v Torontu, bude možné objednat koncem července.

Chcete vidět, jak funguje v praxi? Podívejte se na video:

Nejmenší skládačka na světě

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Míst s nedostatkem vody bude postupně po celém světě přibývat, a pak se hodí každé řešení, které šetří vodu

Geniální sprcha, která šetří vodu

Grilování na balkoně

Grilování na balkoně – smí se?

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama