Bydlení

11. ledna 2015 06:00

Markéta Zídková

Nejoriginálnější hotely na světě: Co takhle bydlet v tlustém střevě

Nejoriginálnější hotely na světě: Co takhle bydlet v tlustém střevě

Unavuje vás už dovolená v luxusních hotelech? Možná budete chtít vyzkoušet některý z mnoha jedinečných a někdy i vážně podivných hotelů, které se nacházejí po celém světě. Mít hvězdné nebe nad hlavou, spát v ústí velké řeky, na vrcholu jeřábu či ve 4000 metrech nad mořem. To vše je možné.

Attrap Reves Hotel ve Francii

Stejný efekt jako pod širákem – hvězdné nebe nad hlavou, jen bez ranní rosy a chladu – to nabízí Attrap Reves Hotel ve Francii nedaleko Marseille.

Horská chata na hoře Foronon del Buinz v Julských Alpách v Itálii

Nejlepší výhled na světě? Estetická „nej“ jsou diskutabilní, ale skvělý výhled nabízí tento hotel v julských Alpách v Itálii bezesporu. Ubytování je zdarma, ale musíte sem dojít – do výšky 2500 m n. m.

Nap-time Hotel, Kanada

Na chvíli si zdřímnout? Skvělý nápad měli v Montrealu v Kanadě , kde vybudovali v centru města Nap-time Hotel („to take a nap“ znamená anglciky zdřímnout si) – malé pokojíčky, kde najdete matraci a polštář a můžete si dáchnout.

Hüttenpalast v Německu

Tak tohle je trochu úlet! Proč spát v karavanu v pokoji? V Berlíně v Německu vybudovali Hüttenpalast – luxusní nápodobu kempu, kde kromě karavanu najdete chatičky a veškerou vybavenost kempu. Holt Němci to nemohou přes zimu vydržet bez kempování.

Hotel LEAPfactory, Rusko

Úchvatný výhled na hory nabízí hotel LEAPfactory, který leží ve výšce 4000 na hoře Elbrus vRusku.

Hotel Dasparkhotel ze starých skruží

Co takhle ubytování v kanalizačních skružích? Uvnitř najdete překvapivě pohodlnou ložnici. Zázemí, jako je sprcha a WC nabízí přilehlá budova.

Interiér hotelu Dasparkhotel

Opravdu útulné bydlení.

The Ultimate Getaway v Británii

Bydlení v ústí Temže? Pevnůstky The Ultimate Getaway původně osazené děly byly vybudované jako ochrana před francouzským námořnictvem. Dnes slouží jako B&B (bed and breakfast).

The Balancing Barn Hotel, Anglie

Ustojí to, nebo ne? Třicet metrů dlouhý hotel The Balancing Barn Hotel balancuje na hraně v Anglii v hrabství Suffolk. Rovnováhu udrží s osmi lidmi.

Bígl hotel v USA

Bígl jako hotel? USA nabízí bed and breakfast pro čtyři lidi.

Hotel Faralda v Amsterdamu v Holandsku

Tohle není pro nikoho, kdo trpí závratěmi. Po letech rekonstrukcí vznikl na vrcholu jeřábu hotel Faralda v Amsterdamu v Holandsku. Zajímavostí je, že se jedná o jeden z nejstarších jeřábů na světě.


Přečtěte si také