Bydlení

23. dubna 2016 12:23

Markéta Zídková

Nejošklivější porevoluční stavbou je podle Pražanů Crystal

Titul Skleněné peklo pro nejošklivější stavbu posledního čtvrtstoletí je budova Crystal na pražské Vinohradské třídě.

V těsném závěsu - s rozdílem pouhých osmi hlasů - se umístil hotel Don Giovanni, který byl za nejošklivější moderní budovu v Praze často označován v minulosti. Na křižovatce Vinohradské a Želivského tak při vyhlášení výsledků došlo k pomyslnému předání této štafety o 350 metrů blíže k centru města. Třetí místo přisoudili hlasující budově OC Quadrio.

Hlasující v anketě pořádané spolkem Arnika zvolili i nejlepší moderní stavbu. Titul Pražský klenot získala oceňovaná budova Národní technické knihovny v Dejvicích.

Kromě velkých a výrazných staveb se ale velmi vysoko umístila například i prodejna Billy na Letenském náměstí. V žebříčku nejkrásnějších staveb se pak kromě budovy NTK objevil i druhý Tančící dům a nový Trojský most.

Výsledky aktivisté slavnostně vyhlásili přímo naproti Crystalu a jen pár stovek metrů od těsně poraženého Dona Giovanniho. Krátký ceremoniál pojali jako součást zastavení vyjížďky cestovní kanceláře Corrupttour po nové pražské architektuře. Během ceremoniálu pořadatelé ankety zapěli hit „Šest tisíc skel, šest tisíc skel“.

ZDE více o anketě:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také